Bartosz Głąb
1/4 finału Ligi Europy, Bayer Leverkusen - West Ham United
1/4 finału Ligi Europy, Bayer Leverkusen - West Ham United Christopher Neundorf / PAP
Bayer Leverkusen w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonał Ligi Europy pokonał na BayArena West Ham United 2:0. Bramki dla "Aptekarzy" padły w końcówce spotkania, a zdobyli je Jonas Hofmann oraz Victor Boniface. Wcześniej przez długi czas korzystny wynik dla "Młotów" utrzymywał Łukasz Fabiański, który kilkukrotnie popisywał się fantastycznymi interwencjami.

Łukasz Fabiański robił co mógł, by zatrzymać Bayer Leverkusen

Łukasz Fabiański gra w tym sezonie regularnie w rozgrywkach Ligi Europy. Dodatkowo ostatnio występował również w meczach ligowych z powodu kontuzji podstawowego bramkarza "Młotów". W meczu ćwierćfinałowym europejskich rozgrywek 38-letni golkiper od pierwszych minut miał sporo roboty. Już w 10. minucie Polak zatrzymał strzał Amine Adliego, kilka minut później fantastycznie wybronił uderzenie Alejandro Grimaldo z dalszej odległości, a w 30. minucie wygrał pojedynek również z Patrickiem Schickiem.

W pierwszej połowie West Ham United tylko raz zagroził bramce "Aptekarzy". Michail Antonio ruszył z szybkim kontratakiem, ale nie zdołał dokładnie podać do będącego w dogodnej pozycji Lucasa Paquety, bo w ostatniej chwili skutecznie interweniował obrońca gospodarzy.

Po przerwie obraz gry wciąż nie ulegał zmianie. Bayer atakował, a "Młoty" próbowały odpierać ataki przeciwników i liczyły na świetną dyspozycję polskiego bramkarza. Ten po raz kolejny pokazał swoją klasę w 70. minucie. Tym razem zaimponował znakomity refleksem po uderzeniu z bliska czeskiego napastnika drużyny z Leverkusen.

Łukasz Fabiański (West Ham United) w meczu Ligi Europy z Bayerem Leverkusen.
Łukasz Fabiański (West Ham United) w meczu Ligi Europy z Bayerem Leverkusen. Christopher Neundorf / PAP

Bayer Leverkusen bliżej półfinału Ligi Europy. Zabójcza końcówka "Aptekarzy"

Wynik bezbramkowy utrzymał się do 83. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym West Hamu. Do piłki dopadł wprowadzony chwilę wcześniej Jonas Hofmann i sytuacyjnym uderzeniem wprawił w ekstazę kibiców zgromadzonych na stadionie w Leverkusen.

Kilka minut później mogło być nawet 2:0, ale rozpaczliwe interwencje obrońców gości zapobiegły utracie drugiej bramki. "Aptekarze" podwyższyli prowadzenie w 91. minucie. Tym razem znakomitą wrzutkę ze skrzydła wykorzystał inny rezerwowy, Victor Boniface. Wtedy stało się jasne, że "Aptekarze" są znacznie bliżej półfinału Ligi Ligi Europy.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany w przyszły czwartek, 18 kwietnia w Londynie. Natomiast w najbliższy weekend West Ham zagra u siebie w derbowym starciu z Fulham, a Bayer podejmie na własnym obiekcie z Werderem Brema.

Vladimir Coufal (West Ham United) załamany po stracie bramki z Bayerem Leverkusen. Christopher Neundorf / PAP

Liga Europy. Bayer Leverkusen - West Ham United 2:0 (0:0)

• Bramki: 83' Jonas Hofmann, 90+1' Victor Boniface.
  • Żółte kartki: Lucas Paqueta, Emerson.
  • Sędzia: Artur Dias (Portugalia).

Bayer Leverkusen: Matej Kovar - Josip Stanisić (67' Piero Hincapie), Jonathan Tah, Edmond Tabsoba, Alejandro Grimaldo - Jeremie Frimpong (67' Nathan Tella), Granit Xhaka, Florian Wirtz, Exequiel Palacios, Amine Adli (76' Jonas Hofmann) - Patrick Schick (76' Victor Boniface).

West Ham United: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Konstantinos Mavropanos (87' Nayef Aguerd), Kurt Zouma, Aaron Cresswell - James Word-Prowse, Tomas Soucek, Emerson - Mohammed Kudus (87' Benjamin Johnson), Michail Antonio, Lucas Paqueta.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...