LZS Starowice Dolne przegrały na własnym stadionie z Górnikiem Polkowice 1:2 w meczu 21. kolejki III ligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Chociaż w powietrzu pachniało niespodzianką, to LZS Starowice Dolne przegrały na własnym stadionie z Górnikiem Polkowice 1:2.

Zdecydowanym faworytem spotkania w Starowicach Dolnych był Górnik Polkowice, podrażniony niespodziewaną porażką w ostatnim meczu z Unią Turza Śląska. Chociaż Górnik jest mocną drużyną, spadkowiczem z 2 ligi, to właśnie takimi wpadkami już dawno zaprzepaścił szanse na powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

Jeśli ktoś spóźnił się na ten mecz kwadrans, mógł sobie pluć w brodę. Po 11 minutach na tablicy wyników widniał już bowiem rezultat 1:1. Wynik rywalizacji otworzył dla LZS-u w 9. minucie Sergey Mołoczko, a wyrównał chwilę potem Jakub Ryś.

W drugiej połowie pachniało sensacją, jednak zwycięską bramkę dla Górnika zdobył Piotr Łazarz w 56. minucie spotkania. Starowice nie były w stanie odpowiedzieć na to trafienie.

W następnej kolejce zespół z Opolszczyzny czeka kolejny mecz z rywalem z czołówki. Starowice zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem II Wrocław, a odbędzie się ono w sobotę, 23 marca o godzinie 12.

LZS Starowice Dolne - Górnik Polkowice 1:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Mołoczko - 9., 1:1 Ryś - 11., 1:2 Łazarz - 56.
Starowice: Kowalczyk - Kowalczyk, Kozłowski (55. Roguła), Jasiński (73. Skowron), Zozula (84. Rakowski), Dabo (73. Nowosielski), Czajkowski, Trochanowski, Mołoczko, rudnik (55. Zychowicz), Setla