Małapanew Ozimek zremisowała ze Stalą Brzeg w meczu na szczycie BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej

Małapanew Ozimek - Stal Brzeg 1:1
Małapanew Ozimek - Stal Brzeg 1:1 Wiktor Gumiński
Nie było zwycięzcy podczas meczu dwóch czołowych drużyn BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej. W Ozimku piłkarze miejscowej Małejpanwi zremisowali ze Stalą Brzeg 1:1. Prezentujemy podsumowanie i galerię zdjęć z tego spotkania, rozegranego w ramach 19. kolejki.

Było to dosłownie starcie na szczycie, ponieważ po 18 seriach gier Małapanew zajmowała 1. miejsce, a Stal znajdowała się na 2. lokacie. Zespół z Ozimka miał na koncie o dwa punkty więcej od ekipy z Brzegu (odpowiednio 45 i 43). W rundzie jesiennej, w bezpośrednim boju również minimalnie lepsza okazała się Małapanew, która wygrała 1:0 po bramce Michała Bieniasa z rzutu karnego.

Tym razem mecz jednak rozpoczął się lepiej dla Stali. W 15. minucie z rzutu wolnego znakomicie dośrodkował Maciej Rakoczy. Posłana przez niego na kilkadziesiąt metrów piłka zaskoczyła obronę gospodarzy, z czego skorzystał Jakub Kowalski i celną główką dał swojej drużynie prowadzenie.

Później gra się wyrównała, ale do przerwy wynik nie uległ zmianie. Miejscowi mieli jednak powody do zadowolenia już na samym początku drugiej połowy. W 50. minucie dynamicznie do akcji ofensywnej włączył się na prawym skrzydle Daniel Cieśla. Najpierw wygrał on pojedynek biegowy z Mateuszem Dychusem, po czym wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi Stali Aleksandrowi Firkowi.

Mimo że kolejne bramki już nie padły, to emocje w tej potyczce mieliśmy do samego końca. Im bliżej ostatniego gwizdka, tym sędzia Mateusz Wąsiak wyciągał z kieszeni coraz więcej kartek. Dwie z nich były koloru czerwonego - obie dla piłkarzy Stali. Najpierw, za zdaniem arbitra niebezpieczne zagranie, bezpośrednio z boiska został wyrzucony w 63. minucie Michał Hawryło (przy tym starciu dodatkowo nabawił się poważnej kontuzji ręki). Już w doliczonym czasie gry, drugą żółtą kartkę (i w również w konsekwencji czerwoną) za krytykowanie orzeczeń sędziego otrzymał z kolei kapitan brzeżan Michał Kuriata.

Remis w Ozimku sprawił, że po 19. kolejce Małapanew utrzymała się na szczycie tabeli. Stal spadła z kolei na 3. lokatę. Przeskoczył ją zespół iPrime Bogacica, który aż 8:0 pokonał na wyjeździe Pogoń Prudnik.

Małapanew Ozimek - Stal Brzeg 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Kowalski - 15., 1:1 Cieśla - 50.