Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Biskup opolski powołał do życia nową wspólnotę

Krzysztof Ogiolda
Bp Andrzej Czaja: Wspólnota jest otwarta na wszystkie pełnoletnie kobiety.
Bp Andrzej Czaja: Wspólnota jest otwarta na wszystkie pełnoletnie kobiety. Archiwum
Nowe stowarzyszenie adresowane jest do kobiet i nosi nazwę Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego. Została powołana do życia w niedzielę w Oleśnie.

Biskup Andrzej Czaja celebrował w tamtejszym kościele Bożego Ciała mszę św. w dniu uroczystości Świętej Rodziny. Zakończył też oficjalnie rok jubileuszowy 500-lecia kościoła św. Anny w Oleśnie. W tej drewnianej, zabytkowej świątyni po południu przewodniczył nabożeństwu w intencji rodzin.

– Czymś niezwykle ważnym, a ogromnie dziś zaniedbywanym jest religijne wychowanie dzieci i wnuków – mówi biskup opolski. – Jak Józef musiał się ruszyć, żeby ratować życie Jezusa zagrożone przez Heroda, tak i my musimy więcej zrobić, by nasze dzieci i wnuki nie zatraciły życia Bożego, które otrzymały na chrzcie. To życie jest potężnie zagrożone. Stąd myśl, by powołać nowe dzieło – diecezjalną wspólnotę dla kobiet. Maryjna Wspólnota Opiekunek Dziecięctwa Bożego jest otwarta na wszystkie – od 18. roku życia – kobiety w naszej diecezji, a ich najważniejszym zadaniem będzie modlitwa o rozwój życia Bożego zwłaszcza w sercach młodych ludzi. Ich zadaniem będzie też pomaganie w konsekwentnym wychowywaniu w wierze. Patronami tego dzieła będą św. Anna, św. Jadwiga Śląska i św. Jan Paweł II.

– Szczegółowe modlitwy i obowiązki, jakie wezmą na siebie kobiety, które zgłoszą akces do tej wspólnoty, oraz jak można do niej wstąpić, dowiemy się z listu pasterskiego, który zostanie ogłoszony w diecezji w niedzielę 13 stycznia – dodaje ks. Walter Lenart, proboszcz parafii w Oleśnie.

– Nie mam wątpliwości, że taka wspólnota jest potrzebna. Bardzo często o chrzest dziecka proszą młodzi ludzie żyjący bez ślubu i mający dość luźny związek z Kościołem – dodaje ks. Lenart. – Nierzadko mają nawet problem ze znalezieniem w rodzinie, wśród bliskich i przyjaciół, kandydata na chrzestnego. Wspólnota kobiet może pomóc zarówno modlitwą, jak i apostołowaniem wśród krewnych, sąsiadek. Członkinie bractwa mogą pokazywać, jak ważne jest to, żeby przyjęcie sakramentu chrztu miało swoje konsekwencje w życiu codziennym. Idzie o odnowę wiary młodego pokolenia, o to, by nie pozostawała ona tylko na poziomie rytuału, bez pogłębienia.

Emerytura dla matek z co najmniej czwórką dzieci już w 2019 roku?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska