Mecz na szczycie w Zdzieszowicach nie zawiódł. Małapanew nie grała, jej miejsce na fotelu lidera zajęła iPrime Bogacica

Krzysztof Marcinkiewicz
Drużyna z Bogacicy nie może przyzwyczajać się do fotela lidera, bo Małapanew Ozimek ma zaległy mecz w Większycach. NTO
Mecze 17. kolejki BS Leśnica 4. Ligi przyniosły olbrzymie emocje. Zespół z Bogacicy wykorzystał remis w Zdzieszowicach i wskoczył na fotel lidera. Nie może się do niego jednak zbytnio przyzwyczajać.

Hit kolejki rozgrywany pomiędzy Ruchem Zdzieszowice a Stalą Brzeg nie zawiódł. Pierwsza połowa tego spotkania długo nie przynosiła rozstrzygnięcia, dopiero w 44. minucie piłkę ręką zagrał skrzydłowi Stali Dawid Poniewierski i sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Strzelecki i do przerwy było 1:0 dla gospodarzy. W drugiej części to goście rzucili się do odrabiania strat i w 55. minucie Maksymilian Podgórski doprowadził do wyrównania. Stal atakowała i 87. minucie wyszła na prowadzenie po pięknej bramce Jakuba Chołasta. W Zdzieszowicach jednak wiedzą, że jak trwoga, to do... Dariusza Zapotocznego. Zawodnik Ruchu uratował gospodarzom remis pięknym strzałem z rzutu wolnego.

Remis w meczu na szczycie wykorzystała iPrime Bogacica, która wysoko wygrała u siebie z Odrą II Opole. To jednak młodzi goście szybko objęli prowadzenie po bramce Maksymiliana Paszkowskiego w 4. minucie. Gospodarze sposób na obronę Odry znaleźli dopiero po przerwie. Między 66. a 76. minutą zdobyli cztery bramki (z czego dwie Jakub Pielok) i mogli dopisać sobie po tym meczu 3 punkty.

Po 17. kolejce meczów BS Leśnica 4 Ligi to ekipa z Bogacicy jest liderem, bo ze względu na zalane boisko nie odbył się mecz Porawia Większyce z Małąpanwią Ozimek. Tym samym lider z Ozimka stracił pierwsze miejsce w tabeli. Oczywiście, wciąż ma spore szanse wygrać przełożony mecz z Porawiem i wrócić na szczyt, jednak zdarzy się to dopiero za kilka tygodni.

Niespodziewanie jednostronny przebieg miał mecz Polonii Nysa z Victorią Chróścice. Po 13 minutach było już 3:0 dla gospodarzy. Jeszcze przed przerwą strzelili czwartego gola. Zszokowana Victoria nie była w stanie odpowiedzieć żadnym trafieniem. Polonia wygrała to spotkanie 4:0.

W tej kolejce mieliśmy także 2 derby na poziomie powiatowym. Fortuna Głogówek grała z Pogonią Prudnik. Z kolei LZS Walce z MKS-em Gogolin.

Komplet wyników spotkań 17. kolejki, wraz ze strzelcami bramek, znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.

1. iPrime Bogacica, 17 meczów, 41 punktów, 58-19 bramek
2. Stal Brzeg, 17, 40, 51-19
3. Małapanew Ozimek, 16, 39, 44-13
4. Ruch Zdzieszowice, 17, 36, 49-29
5. Fortuna Głogówek, 17, 32, 29-19
6. Polonia Karłowice, 17, 25, 35-31
7. Victoria Chróścice, 17, 24, 32-35
8. Piast Strzelce Opolskie, 17, 23, 28-22