Mickiewicz Kluczbork, ZAKSA Strzelce Opolskie i Politechnika Opole znów na plus

ZAKSA Strzelce Opolskie wygrała szósty mecz z rzędu i wciąż przewodzi w grupie 5. Sławomir Jakubowski
W 2 lidze siatkarzy znowu swoje mecze wygrały Mickiewicz Kluczbork, ZAKSA Strzelce Opolskie i Politechnika Opole. Kolejnej porażki doznało natomiast Juve Głuchołazy.

Mickiewicz nie odpuszcza
Nasz zespół na dobre zadomowił się w ścisłej czołówce grupy 3. Tym razem kluczborczanie pewnie ograli w Opocznie przedostatnie w tabeli Caro.

- Rywal nie zagrał źle, ale to też my od pewnego czasu gramy bardzo dobrą siatkówkę - tłumaczył trener Mickiewicza Mariusz Łysiak. - Do mniej więcej połowt w każdym z setów walka była wyrównana, ale końcówki należały zdecydowanie do nas i to przeważyło o naszym zwycięstwie.

W dodatku swój mecz przegrał LKPS Borowno, co sprawiło, że jego podopieczni umocnili się na pozycji wicelidera.

Caro Opoczno - Mickiewicz Kluczbork 0:3 (-18, -16, -19)
Mickiewicz: Brożyniak, Parcej, Jedliński, Zaran-kiewicz, Kowalonek, Mucha, Sachnik (libero) - Cygler, Flyunt, Kuwaczka, Hiper (libero). Trener Mariusz Łysiak.

Pozostałe wyniki grupy 3: Bzura Ozorków - SMS II Spała 3:0, MKS Kalisz - SPS Słupca 3:0, Wifama Łódź - Skra II Bełchatów 0:3, LKPS Borowno - Czarni Rząśnia 0:3.

Kolejna porażka Juve
W starciu dwóch najsłabszych drużyn grupy 4 ekipa z Głuchołaz nie ugrała choćby „oczka”. Zespół z południa naszego województwa w Zielonej Górze przeciwko AZS-owi przespał zupełnie dwa pierwsze sety i choć obudził się w trzecim, to animuszu na wiele nie starczyło.

AZS Zielona Góra - Juve Głuchołazy 3:1 (17, 13, -18, 22)
Juve: Malina, Zych, Lechowicz, Wastrag, Gibas, Wolak, Jurkowski (libero). Trener Grzegorz Malina.

Pozostałe wyniki grupy 4: Gwardia Wrocław - Chrobry Głogów 2:3, Olavia Oława - Orzeł Międzyrzecz 3:0, Sobieski Żagań - Astra Nowa Sól 3:1.
Pauzowały Bielawianka Bielawa i BTS Bolesła-wiec.

Rezerwy Zaksy nie zwalniają tempa
Szóste zwycięstwo z rzędu w grupie 5 zanotowało zaplecze mistrzów Polski. Ekipa ze Strzelec Opolskich tym razem nie dała większych szans ostatnim w stawce rezerwom innej ekipy z PlusLigi - MKS-u Będzin. Jako takie emocje w tym starciu były jedynie w trzecim secie, który i tak gospodarze wygrali przewagą czterech piłek. Niemniej na pochwałę zasługuje cały nasz zespół, gdyż wszyscy zawodnicy zagrali na podobnym, wysokim poziomie. Warto również odnotować debiut w ich barwach nowego zawodnika. Do klubu dołączył bowiem niedawno libero Krzysztof Kołodziej.

ZAKSA Strzelce Opolskie - MKS II Będzin 3:0 (17, 19, 21)
ZAKSA: Walawender, Wójtowicz, Bachmatiuk, Sarnecki, Walczak, Dorosz, Kołodziej (libero) - Lorenc, Skowronek, Sztelma, Mierzejewski. Trener Roland Dembończyk

Politechnika się rozkręciła
Bardzo ważną wygraną w tej samej strefie zmagań zanotowali także akademicy z Opola. Podopieczni trenera Zbigniewa Rektora w swojej hali ograli bowiem, będącego nieco wyżej w tabeli, Kęczanina Kęty. Szkoda jednak, że dopiero po tie breaku, bo strata mogła być znacznie bardziej zniwelowana. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo, a ono przyszło po bardzo trudnym boju. Na co z kolei nie zapowiadało się po pierwszym, pewnie wygranym przez miejscowych secie. Potem jednak do głosu doszli rywale. Na szczęście opolanie w porę się obudzili i w decydującej partii zachowali więcej zimnej krwi.

AZS Politechnika Opole - Kęczanin Kęty 3:2 (16, -22, -23, 21, 13)
AZS: Jacznik, Ciach, Herich, Kulbacki, Wróbel, Bielecki, Stawiany (libero) - Kraśniewski, Dobrowolski, Mata (libero). Trener Zbigniew Rektor.

Pozostałe wyniki grupy 5: AZS Politechnika Opole - Kęczanin Kęty 3:2, ZAKSA Strzelce Opolskie - MKS II Będzin 3:0, AT Jastrzębski Węgiel - GKS II Katowice 3:2, Górnik Radlin - BBTS II Bielsko-Biała 1:3, TKS Tychy - MKS Andrychów 0:3, Volley Rybnik - MCKiS Jaworzno 3:1.