Mieszkańcy Wołczyna stworzyli grę terenową po najciekawszych miejscach w mieście

Milena Zatylna
Milena Zatylna
- W tym miejscu znajduje się start naszej gry terenowej po zabytkach Wołczyna - mówi Magdalena Gołębiowska, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej.
- W tym miejscu znajduje się start naszej gry terenowej po zabytkach Wołczyna - mówi Magdalena Gołębiowska, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. Milena Zatylna
Nieformalna grupa "Odkrywcy", która działała wspólnie z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną utworzyła grę terenową, która przybliża najciekawsze zabytki i miejsca w Wołczynie oraz ich historię. Gra została zainaugurowana 11 listopada. Może wziąć w niej udział każdy chętny.

- Grupa nieformalna wraz z biblioteką postanowiła oznakować atrakcje naszego miasta i na ich bazie stworzyć grę terenową – mówi Aleksandra Grabowska z Referatu Promocji Urzędu Miejskiego w Wołczynie. - Dzięki pomocy pana Mateusza Fili udało się zebrać dużo ciekawostek i faktów historycznych o naszym miasteczku, co było bardzo pomocne w układaniu tekstu do trasy. Początkowo zamysł był taki, aby w grze uwzględnić pięć miejsc, stąd jej tytuł „Przybij piątkę w Wołczynie”. Ostatecznie trasa questu przebiega przez siedem punktów, ale nazwa została.

Gra rozpoczyna się od tężni. Tam znajdują się tablice informacyjne jej poświęcone oraz ulotki, które zawierają tekst questu oraz instrukcję obsługi.

W sumie cała trasa ma około 2,9 kilometra, a jej przejście zajmuje średnio 50 minut. Po drodze uczestnicy odkrywają hasło, dzięki któremu docierają do skarbu.

- Gra terenowa zachęca do aktywnego spędzania czasu wolnego, dzięki temu promuje zdrowy tryb życia oraz wzbogaca ofertę turystyczną naszego miasta – mówi Aleksandra Garbowska. - Tajemnica atrakcyjności i skuteczności zabawy w odkrywaniu i promowaniu miejsca kryje się w bezpośrednim zaangażowaniu zarówno twórców, jak i uczestników gry. Od dawna bowiem wiadomo, że najskuteczniejszą formą edukacji i poznawania jest osobiste doświadczenie.

Ponadto Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w ramach współpracy przeprowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci. Podczas spotkania powstał trójwymiarowy herb miasta, który był wystawiony podczas oficjalnego otwarcia questu.

Twórcy projektu uzyskali dofinansowanie do jego realizacji ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie LGD „Dolina Stobrawy”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska