Bezpiecznie na wakacje. Policja sprawdzi autobus

  Bezpiecznie na wakacje. Policja sprawdzi autobus

  Zdjęcie autora materiału
  Tomasz Wróblewski

  Nowa Trybuna Opolska

  Bezpiecznie na wakacje. Policja sprawdzi autobus

  ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

  Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to główne elementy, na które zwracają uwagę funkcjonariusze. Opolscy policjanci sprawdzają busy i autokary, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki czy zielone szkoły. Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy - nauczyciel, rodzic czy opiekun. Wystarczy tylko zadzwonić na 997 lub do konkretnej już jednostki na terenie naszego województwa.
  Bezpiecznie na wakacje. Policja sprawdzi autobus

  ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

  Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na wycieczki czy obozy.

  Ostatnia przeprowadzona przez policjantów z Opola, wykazała pęknięty przewód hamulcowy w autobusie, który miał zabrać dzieci na wycieczkę. Pojazd nie został dopuszczony do dalszej jazdy, a kierowcy zatrzymany został dowód rejestracyjny.

  Pamiętajmy, że kontrolę taką może zgłosić każdy czy to rodzic czy opiekun wycieczki - najlepiej kilka dni wcześniej. Wystarczy zadzwonić na numer 997 lub stacjonarny konkretnej jednostki policji. W samym Opolu pojazdy są kontrolowane od 6.00 do 9.00 na ul. Pużaka, przy pętli autobusowej.

  Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic - już na miejscu zbiórki - będzie miał jakiekolwiek podejrzenia, dotyczące niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego nie powinien absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

  Jak wygląda kontrola autobusów?

  Źródło: TVN 24

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry