Trasa przez Pasiekę nie ma sensu? [wideo]

  Trasa przez Pasiekę nie ma sensu? [wideo]

  Zdjęcie autora materiału
  Artur Janowski

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Przeciwnicy budowy trasy średnicowej zaapelowali do prezydenta od odstąpienie od inwestycji. Przekonywali, że poparli ich także naukowcy.
  Elżbieta Flisak i Barbara Domeyko - Gabor z Komitetu Obrony Pasieki.
  1/10
  przejdź do galerii

  Elżbieta Flisak i Barbara Domeyko - Gabor z Komitetu Obrony Pasieki. ©Artur Janowski

  Członkowie Komitetu Obrony Pasieki spotkali się z dziennikarzami w miejscu, gdzie ma być poprowadzona droga, przecinająca wyspę. Trasa powstanie pomiędzy domami, a linią kolejową.

  - PKP niedawno wycięła drzewa argumentując to bezpieczeństwem, ale dziwnym trafem na Pasiece usunięto wyłącznie te, które kolidowały z trasą - mówiła Barbara Domeyko - Gabor, członek KOP.

  Droga - planowana przez miasto - łączyć ma ulicę Prószkowską z ul. Struga wzdłuż obecnej linii kolejowej. Miasto od kilku lat stara się o uzyskanie decyzji środowiskowej dla trasy, ale sprawa na razie utknęła w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

  - W tym miesiącu ma zapaść ostateczna decyzja - mówiła Elżbieta Flisak z KOP, a potem poinformowała, że list otwarty do prezydenta w sprawie zaniechania budowy trasy podpisało 25 naukowców i społeczników, zajmujących się sprawami przyrody. - Ta droga zniszczy wyspę, jej budowa jest bezsensowna w sytuacji, kiedy właśnie ratusz dostał zgodę na budowę obwodnicy południowej.

  Prezydent Arkadiusz Wiśniewski listu jeszcze nie widział, ale przypomina, że za budową trasy opowiedzieli się sami opolanie.

  - Były konsultacje i ich wynik muszę uszanować - podkreśla prezydent. - Chciałbym przypomnieć, że obwodnica południowa nie rozwiąże nam problemów komunikacyjnych w centrum miasta. Warto też pamiętać, że wspomniany odcinek obwodnicy będzie zdecydowanie droższy od trasy średnicowej.

  Czytaj także

   Komentarze (27)

   Wszystkie komentarze (27) forum.nto.pl

   PREMIERY

   SAMOCHODY UŻYWANE

   WARTO WIEDZIEĆ

   PRZEPISY

   PORADY

   Gry