Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu nie pozwoli się wam nudzić! Zobaczcie, co przygotowało na czas kwarantanny

Natalia Popczyk
Natalia Popczyk
Muzeum Polskiej Piosenki
Muzeum Polskiej Piosenki Sławomir Mielnik
Muzyczne quizy, konkurs inspirowany jest piosenką Wojciecha Młynarskiego czy warsztaty online z Edukacyjnego Studia Nagrań - Muzeum Polskiej Piosenki ma dla fanów muzyki sporo atrakcji i niespodzianek. Zobaczcie propozycje!

W piątek (17 kwietnia) MPP zaprosiło dzieci i młodzież od 8 do 15 roku życia do wzięcia udziału w konkursie na e-mail pt. "Za co Cię piosenko lubię?". Konkurs inspirowany jest piosenką Wojciecha Młynarskiego "Strasznie lubię Cię, piosenko" i polega na napisaniu do nas wiadomości tekstowej, w której autorzy wytłumaczą jakie piosenki i za co lubią.

Zgłaszać się można do 27 kwietnia 2020 r., a na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody, m.in. gry planszowe "Gra muzyka" oraz kubki z cytatami polskich autorów.

Najpiękniejsze opisy pojawią się na stronie Muzeum Polskiej Piosenki na facebooku oraz w Roczniku kulturalnym „Piosenka”.

Natomiast na Instagramie trwa konkurs pt. "Jaka to okładka?. Zasady zabawy są bardzo proste - przez 10 dni na instastory publikowane są po dwie okładki polskich płyt (łącznie 20 okładek), a obserwatorzy zgadują, kto jest autorem danej płyty oraz jaki jest jej tytuł. Zadanie jest utrudnione, ponieważ podstawowe informacje na okładkach są ukryte. Na najlepszych przewidziane nagrody.

Zaśpiewaj z nami

Muzeum zaprasza także do nowego działu na stronie internetowej (www.muzeumpiosenki.pl), gdzie zostały opublikowane teksty najpiękniejszych piosenek dla dzieci wraz z podkładami muzycznymi.

Teksty piosenek pochodzą z wydawnictwa "Słuchanki, śpiewanki" z zestawem dziecięcych przebojów w oryginalnych wykonaniach. Usłyszycie tam m.in. „Pan Tik-Tak”, „Myj zęby”, „Cztery słonie” i inne zaśpiewane m.in. przez: Fasolki, Gawędę oraz Majkę Jeżowską.

Quizy muzyczne ABC + D

Dwa razy w tygodniu na naszej stronie muzeum ukazują się quizy muzyczne, z których każdy związany jest z konkretnym tematem i składa się z 12 pytań w formie testowej z odpowiedziami.

Quizy przygotowane zostały w ogólnodostępnym formacie PDF, dzięki czemu można je wyświetlić na każdym komputerze, tablecie czy smartphonie.

Prawidłowe odpowiedzi zostały opisane przez pracowników merytorycznych muzeum i zawierają wiele ciekawostek związanych z polską piosenką. Dodatkową atrakcją jest przygotowana do każdego testu playlista tematyczna, gotowa do odsłuchu na serwisie streamigowym Spotify — dzięki temu rozwiązaniu, najmłodsi odbiorcy mogą w prosty sposób posłuchać najsłynniejszych polskich przebojów.

Warsztaty online z Edukacyjnego Studia Nagrań

W środy muzeum zaprasza na zajęcia edukacyjne online, które prowadzone są przez realizatorów dźwięku z Edukacyjnego Studia Nagrań, którzy objaśniają tajniki studia i wprowadzają do samodzielnego korzystania z komputera w nagraniach dźwięku przez uczestników warsztatów.

Spotkania przeznaczone są dla grup otwartych (wystarczy wysłać zgłoszenie) i odbywają się w środy. Tematy zajęć: Interface audio, filtr/korektor, kompresor, ekspander/desser, kluczowanie (side-chain), echo, pogłos, przester, cyfrowy montaż dźwięku, sposoby pracy z dźwiękiem w formach audiowizualnych oraz podstawy udźwiękowienia filmów.

W piątki natomiast muzeum prowadzi zajęcia pt. SESJA NAGRANIOWA, w trakcie których pojedyncze tracki nagrywane są przez uczestników w domach, według określonego klucza i przesyłane do studia. W trakcie sesji, za pomocą łączenia Skype, omawiane są techniki pracy studia na przykładach wysłanych przez uczestników.

Zadaniem studia będzie MIX całości i prezentacja uczestnikom.

W soboty podobne zajęcia pt. Młody realizator dźwięku prowadzone są dla grup zorganizowanych. Podczas warsztatów można m.in. poznać historię realizacji muzyki, podstawy akustyki, sposoby nagrywania, specyfikę nagrywania instrumentów. Można stworzyć i wyprodukować swoje nagranie online, w skład którego będą wchodzić komponenty nagrywane przez uczestników. Są to warsztaty dla zamkniętej grupy, która kontynuuje naukę w studio nagrań od wakacji 2019 r.

Dodatkowo ma fanpage'u Muzeum pojawia się codziennie audycja "Historia Opolskich Przebojów" realizowana wspólnie z Radiem Doxa. W każdym odcinku audycji przypominane są największe przeboje Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, począwszy od 1963 r. Nie brakuje tam oczywiście anegdot oraz wspomnień o autorach piosenek i ich wykonawcach.

od 7 lat
Wideo

NORBLIN EVENT HALL

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska