Na strzeleckim basenie będzie inkubator przedsiębiorczości

Radosław Dimitrow
Na strzeleckim basenie będzie inkubator przedsiębiorczościTak będą wyglądać basenowe łazienki po remoncie. Zostaną podzielone na siedem odrębnych lokali, gdzie początkujący przedsiębiorcy będą mogli otworzyć swoją firmę.
Na strzeleckim basenie będzie inkubator przedsiębiorczościTak będą wyglądać basenowe łazienki po remoncie. Zostaną podzielone na siedem odrębnych lokali, gdzie początkujący przedsiębiorcy będą mogli otworzyć swoją firmę. Radosław Dimitrow
Gmina Strzelce Opolskie dostała właśnie na ten cel unijną dotację. Wykorzysta ją na zagospodarowanie basenowych obiektów, które służą obecnie jako zaplecze odkrytej pływalni.

Według gminnych urzędników pomieszczenia te nie są najlepiej wykorzystywane, bo służą tylko przez dwa miesiące w roku (kiedy basen letni jest otwarty), a i tak spora część ludzi omija je szerokim łukiem, bo znajdują się w fatalnym stanie.

Po przebudowie to się zmieni. Łazienki zostaną podzielone na 7 osobnych lokali, w których powstaną: sala fitness, gabinet rehabilitacyjny, kosmetyczny, spa, wellness, fryzjer, sklep itp. Powierzchnia użytkowa wyniesie 370 metrów kwadratowych. Co ciekawe lokale te będą udostępniane początkującym przedsiębiorcom po kosztach, tak by mogli rozwinąć swój biznes.

- W pierwszej kolejności przygotowany będzie projekt przebudowy, a prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku - deklaruje Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich. - Cała inwestycja musi się zakończyć do końca 2014 roku.

Żeby przekonać do pomysłu ekspertów przyznających unijne dotacje, strzeleccy urzędnicy przytoczyli we wniosku dane Komisji Europejskiej, według których w Polsce zaledwie 14 proc. społeczeństwa dba o sylwetkę i regularnie ćwiczy. Tymczasem unijna średnia to około 40 procent. W krajach skandynawskich, np. Szwecji czy Finlandii co druga osoba uprawia sport i korzysta z usług Welles i Spa.

- Liczymy, że inkubator ukierunkowany na rekreację, będzie miał sporo klientów, bo krytą pływalnię, która stoi po sąsiedzku, odwiedza rocznie ok. 120 tys. osób - dodaje Katarzyna Dynak z urzędu miejskiego.

Inwestycja pochłonie 2,58 mln złotych. Ale gmina zapłaci tylko 15 proc kosztów, bo resztę pokryje unijna dotacja.

To nie jedyny inkubator przedsiębiorczości, który ma powstać w mieście w przyszłym roku. Obecnie trwają prace projektowe na przebudowę zabytkowego budynku przy ul. Zamkowej, gdzie niegdyś mieściła się siedziba harcerzy.

Tam prace budowlane ruszą już w październiku br., a pomieszczenia dla raczkującego biznesu mają być udostępniane od połowy przyszłego roku. Przebudowa tego obiektu pochłonie ok. 2 mln zł. Dotacja także wyniesie 85 procent.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska