Nadchodzą ciężkie czasy dla kobiecej cery. Jak dbać o skórę pod maseczką? Oto rady kosmetologa

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
W ciemnym stroju Agnieszka Stasieńko - Tłuczek w czasie zajęć ze studentkami kosmetologii w Nysie
W ciemnym stroju Agnieszka Stasieńko - Tłuczek w czasie zajęć ze studentkami kosmetologii w Nysie Archiwum PWSZ w Nsie
Unikajcie ciężkiego makijażu i myjcie twarz zaraz po powrocie do domu – radzi Agnieszka Stasieńko – Tłuczek, kosmetolog z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie. Kilka godzin pod maseczką to dla skóry twarzy będzie ciężkie doświadczenie.

Od czwartku 16 kwietnia wychodząc z domu musimy obowiązkowo zakładać maseczki lub inne okrycie, zasłaniające usta i nos. Zdaniem kosmetologów długotrwałe przykrycie twarzy maseczką będzie trudne dla każdego typu cery i będzie wzmagać infekcje.

Osoby, które codziennie po kilka godzin będą nosić maseczkę, mogą mieć problem z cerą, mogą wystąpić stany zapalne, zwłaszcza w miejscach zakrytych.

Nasilą się problemy osób z trądzikiem, tłustą cerą i tendencjami do stanów zapalnych. Jak więc pomóc naszej skórze przetrwać ten okres?

Zrezygnuj z make - up

- Najlepiej nie malować się pod maseczkę, chyba że wychodzimy z domu na krótki czas – radzi Agnieszka Stasieńko – Tłuczek z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ w Nysie. – Skóra pod maseczką poci się. Nasz makijaż i tak zmyje się i odbije na maseczce, a przy okazji stanie się dodatkowym skupiskiem bakterii. Po co więc naszej skórze dodatkowo szkodzić?

Część pań będzie jednak chciało wykonać codzienny makijaż, bo chcą ukrywać drobne wady cery albo większość czasu pracują w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie mogą zdjąć maseczkę. Osoby z problematyczną cerą często stosują makijaż kamuflujący, tymczasem po kilku godzinach pod przykryciem maseczki, te preparaty z pewnością spowodują nasilenie stanów zapalnych. Efekt może być odwrotny do zamierzonego, a zmian skórnych będzie przybywać. Jeśli koniecznie chcemy wykonać makijaż , można mocniej podkreślić oczy a na dolną okolicę twarzy która i tak będzie przykryta nałożyć lekki podkład.

- Przed wyjściem z domu należy buzię umyć i przetrzeć tonikiem oraz nałożyć krem –mówi Agnieszka Stasieńko – Tłuczek. – Paniom, które muszą wykonać makijaż zalecamy preparaty naturalne, takie jak podkłady czy pudry mineralne. To będzie umożliwiało skórze oddychanie. Osoby , które będą przebywały na słońcu muszą oczywiście pamiętać o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych.

Bawełna najlepsza!

Po powrocie do domu należy szybko i dokładnie zmyć całą twarz i przetrzeć tonikiem, aby skóra mogła swobodnie oddychać.
Jeśli ktoś ma w domu preparaty takie jak serum, dobrze jest je zastosować przed nałożeniem kremu. Pomoże to nam lepiej zregenerować skórę.

Raz lub dwa razy w tygodniu zalecane jest nałożenie na twarz maseczki kosmetycznej. Większość z nas ma już wcześniej dobrane preparaty przez swoich kosmetologów i warto je stosować bo są one dopasowane do naszego typu cery. Niestety takie zabiegi w obecnym czasie trzeba wykonywać samemu ponieważ gabinety kosmetyczne są zamknięte.

I jeszcze jedna rada. Wybierając maseczki, zwłaszcza te szyte w warunkach domowych, unikajmy tkanin nieprzepuszczalnych i sztucznych, bo utrudnią oddychanie, także skórze twarzy. Najlepszym materiałem jest bawełna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grupę krwi u człowieka można zmienić, to przełom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska