Najważniejsze instytucje na Opolszczyźnie zacieśniają współpracę. Z korzyścią dla uczniów opolskich szkół

Mateusz Majnusz
Mateusz Majnusz
W trakcie zajęć uczniowie będą m.in. kształcić nawyki dobrego i odpowiedzialnego spędzania czasu wolnego, nauczą się chronić przed cyberprzestępczością, dowiedzą się jak powstaje dzieło sztuki, jakie są warunki bycia dobrym przywódcą, jak wygląda system kształcenia w służbach mundurowych czy jakie są prawa konsumenta.
W trakcie zajęć uczniowie będą m.in. kształcić nawyki dobrego i odpowiedzialnego spędzania czasu wolnego, nauczą się chronić przed cyberprzestępczością, dowiedzą się jak powstaje dzieło sztuki, jakie są warunki bycia dobrym przywódcą, jak wygląda system kształcenia w służbach mundurowych czy jakie są prawa konsumenta. Mateusz Majnusz
Na Uniwersytecie Opolskim podpisano list intencyjny między piętnastoma najważniejszymi instytucjami działającymi na terenie naszego województwa. We współpracę zaangażowały się m.in. policja, Krajowa Administracja Skarbowa, NBP, Ochotnicze Hufce Pracy czy Muzeum Śląska Opolskiego, które będą chciały organizować dodatkowe zajęcia dla uczniów opolskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

- Chcemy zainicjować działania zmierzające do współpracy w zakresie wyrównywania szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kluczowe kompetencje społeczne. Inicjatywa ta obejmie swoim zasięgiem ponad 10 tys. uczniów na terenie Opolszczyzny, dlatego serdecznie zapraszamy dyrektorów szkół do współpracy – tłumaczy prof. Paweł Frącz, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Opolu.

Głównym celem jest wyrównanie dysproporcji edukacyjnych i rozwijanie kluczowych kompetencji wśród uczniów z terenu województwa opolskiego, poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej o dodatkowe zajęcia prowadzone przez uznanych ekspertów i praktyków w danej dziedzinie życia społecznego oraz gospodarczego.

- Do tej pory sądziliśmy, że to pandemia koronawirusa najbardziej wpłynęła na nasze społeczeństwo i możliwości rozwoju uczniów. Teraz w obliczu trwającej wojny na Ukrainie widzimy, że życie stawia przed nami nowe wyzwania, z którymi musimy się zmierzyć. Z tego powodu chcemy dotrzeć do uczniów którzy z powodu trudności edukacyjnych wynikających z ograniczeń związanych z COVID-19 oraz okoliczności osobistych, społecznych, kulturowych bądź ekonomicznych, są narażeni na ryzyko przedwczesnego wykluczenia z systemu edukacji – wyjaśnia dyrektor Paweł Frącz.

W trakcie zajęć uczniowie będą m.in. kształcić nawyki dobrego i odpowiedzialnego spędzania czasu wolnego, nauczą się chronić przed cyberprzestępczością, dowiedzą się jak powstaje dzieło sztuki, jakie są warunki bycia dobrym przywódcą, jak wygląda system kształcenia w służbach mundurowych czy jakie są prawa konsumenta.

We współpracę zaangażowała się opolska policja, KAS, straż pożarna, NBP, Krajowe Biuro Wyborcze, Inspekcja Handlowa, Archiwum Państwowe, OHP, Urząd Statystyczny, wydziały: Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej oraz Ekonomiczny UO, MŚO, muzeum w Łambinowicach, PEFRON oraz Instytut Śląski.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska