Nasi lekkoatleci poprawiali rekord za rekordem

Angelika Celner (Chemik Kędzierzyn-Koźle), triumfatoprka biegu na 400 m ppł.
Angelika Celner (Chemik Kędzierzyn-Koźle), triumfatoprka biegu na 400 m ppł. Klubowe
W Słubicach zakończyły się mistrzostwa Polski zrzeszenia LZS w lekkoatletyce. Opolanie spisali się na medal.

W zawodach wystartowało 27 reprezentantów Opolszczyzny z siedmiu klubów, którzy sięgnęli po dziewięć medali i w klasyfikacji punktowej wojewódzkiej zajęli 9. lokatę. Najwięcej - pięć krążków wywalczyli zawodnicy Podium Kup.

Bardzo dobrze spisały się nasze biegaczki na 400 m przez płotki w kategorii seniorek. Wygrała z czasem 62,92 sek. Angelika Celner (Chemik Kędzierzyn-Koźle) przed Karoliną Nowak (Juvenia Głuchołazy) - 64,04 sek. Obie poprawiły rekordy życiowe. Celner poza tym była 9. na 100 m juniorek ze swoim nowym rekordem.

Z kolei w kategorii juniorek złoto na tym dystansie wywalczyła Anna Szymkowicz (Juvenia), która pobiegła w czasie nowego najlepszego wyniku życiowego - 63,35 sek. Na 9. miejscu sklasyfikowano Teresę Machynię (Podium). Szymkowicz obiecująco wypadła jeszcze w eliminacjach 100 m juniorek młodszych, w których była druga. W finale poprawiła się i uzyskała "życiówkę" - 12,61 sek., co dało jej 5. pozycję.

Na 400 m przez płotki triumfował jej klubowy kolega Aleksander Kupczak z najlepszym wynikiem w karierze - 54,70 sek. Kupczak wraz z Mariuszem Wernerem, Rafałem Jurczyńskim i Patrykiem Kościelnym wywalczyli brązowe medale w sztafecie 4x400 m. Jurczyński indywidualnie zajął 3. lokatę na 400 m juniorów, z "życiówką" - 48,99, a Filip Buchert (Juvenia) był szósty. Ten ostatni stanął za to na najniższym stopniu podium w rywalizacji juniorów młodszych na 400 m przez płotki (jego czas to 57,47 sek).

Czwarte złoto dla opolskiej reprezentacji wywalczyła Kinga Szarzyńska (Podium), która triumfowała w biegu na 800 m z czasem 2.13,79. Ponadto była ona szósta na 1500 m wśró juniorek i seniorek. Wreszcie w rzucie oszczepem juniorów młodszych brąz zdobył Fabian Radziej (Podium), rzucając najdalej w życiu - 56,90 m.

Kilku naszym lekkoatletom do medalu zabrakło niewiele. Dokładnie czterech centymetrów Mateuszowi Gibaszkowi (Chemik), który był czwarty w rzucie dyskiem. Tą samą lokatę zajął też Kacper Sygulski (Dwójka) w skoku wzwyż. Juniorzy Aneta Komor (Chemik) i Marcin Patyk (Podium Kup) poprawili swoje rekordy w rzucie dyskiem i uplasowali się na 5. miejscach. Komor uzyskała w najlepszej próbie cztery metry więcej niż dotychczas - 34,28. Patyk rzucił 48,29 m.

Poza tym szósta była Patrycja Wąchała (Dwójka, skok wzwyż), Wiktoria Bąbel (Podium, rzut oszczepem), a siódme lokaty zajęli: Bartosz Komorowski (Orzeł, bieg na 1500 m), Paweł Krawczuk (MGOKSiR, bieg na 2000 m z przeszkodami), a ósme: Kamil Baron (AzymekZdzieszowice, bieg na 3000 m z przeszkodami) i Patyk (pchnięcie kulą).