Nasz zawodnik na podium klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski enduro

Jakub Kucharski może być z siebie zadowolony.
Jakub Kucharski może być z siebie zadowolony. materiały klubowe
Zawodnik Hawi Opole Jakub Kucharski zakończył udział w całym cyklu na 3. pozycji. Dobrze wypadł też Damian Magierowski.

Rywalizujący w kategorii E1 Kucharski pozytywnie zaprezentował się w ostatnich zawodach wchodzących w skład mistrzostw Polski, które odbyły się w Kaliszu Pomorskim. Zajął tam 2. miejsce, podobnie jak w końcowym rankingu motocyklistów rywalizujących w jego kategorii. Obok tego, co ważniejsze, wywalczył też 3. miejsce w klasyfikacji generalnej enduro, której skład tworzą uczestnicy reprezentujący wszystkie kategorie. Ustąpił pola tylko Maciejowi Giemzie (Korona Kielce) oraz Sebastianowi Krywultowi (BKM Bielsko-Biała).

Podczas ostatnich zmagań w sezonie, na drugim stopniu podium stanął też inny z przedstawicieli Hawi - Damian Magierowski. On z kolei toczył zmagania w kat. E2/E3, w której ostatecznie również został wicemistrzem kraju. Musiał uznać wyższość Rafała Bracika, innego z reprezentantów Korony Kielce. W klasyfikacji generalnej uplasował się z kolei na 7. pozycji.

Razem z nim o jak najlepsze miejsca w kat. E2/E3 walczyli jeszcze dwaj inni opolanie - Zbigniew Lech i Paweł Rubisz. Lepiej powiodło się pierwszemu z nich. Zakończył on cykl na 6. pozycji. Rubisz natomiast był dopiero 13.

Klub z Opola miał też dwóch motocyklistów w kat. junior. Byli nimi Patryk Kuleszo oraz Dawid Chrynowski. Znacznie lepsze wspomnienia z tegorocznych mistrzostw Polski będzie mieć Kuleszo, ponieważ w swojej kategorii wywalczył 5. lokatę (w generalnej zajął 12. miejsce). Chrynowski z kolei był 13., ale nie jechał w ostatnich zawodach.