„Nie tylko Kresowa Atlantyda". Niecodzienna wystawa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W czwartkowe popołudnie w Galerii WuBePe w Opolu odbyło się spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją, który po jego zakończeniu oprowadził przybyłych gości po wystawie zdjęć i plakatów ze swoich spotkań autorskich.
W czwartkowe popołudnie w Galerii WuBePe w Opolu odbyło się spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją, który po jego zakończeniu oprowadził przybyłych gości po wystawie zdjęć i plakatów ze swoich spotkań autorskich. Sławomir Draguła
Do 9 lutego można oglądać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piastowskiej w Opolu, wystawę zdjęć i plakatów ze spotkań autorskich z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją.

W czwartkowe popołudnie w Galerii WuBePe w Opolu odbyło się spotkanie autorskie z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją, który po jego zakończeniu oprowadził przybyłych gości po wystawie zdjęć i plakatów ze swoich spotkań autorskich.

Niecodzienną wystawę pt. „Nie tylko Kresowa Atlantyda" można oglądać do 9 lutego w Galerii WuBePe przy ul. Piastowskiej 20 i w Galerii „Schody" przy ul. Piastowska 18.

Prof. Stanisława Sławomira Niciei nie trzeba nikomu przedstawiać.

Jest m.in. byłym długoletnim rektorem Uniwersytetu Opolskiego, wybitnym historykiem, znawcą dziejów Kresów Wschodnich, czego dobitnie dowiódł książkami bestsellerami:

  • „Cmentarz Łyczakowski we Lwowie" (4 wydania, ponad 300 tysięcy egzemplarzy),
  • „Panteon Orląt Lwowskich",
  • „Twierdze kresowe Rzeczypospolitej",
  • „Kresowe trójmiasto. Truskawiec-Drohobycz-Borysław",
  • „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych" (dwanaście tomów).

Jest też autorem obszernej monografii o Uniwersytecie Opolskim, swojej uczelni, pt. „Alma Mater Opoliensis. Ludzie - fakty - wydarzenia".

Recenzent w kilkunastu przewodach habilitacyjnych i doktorskich, promotor 12 doktoratów. Twórca Wzgórza Uniwersyteckiego w Opolu, na którym dzięki swojej konsekwencji i determinacji doprowadził do pełnej renowacji klasztoru dominikańskiego (obecnie głównego budynku Uniwersytetu Opolskiego), uratował 18 pomników barokowych i neogotyckich oraz był i jest inicjatorem i konsekwentnym realizatorem pomników wybitnych twórców polskiej piosenki (m.in. Osieckiej, Młynarskiego, Kofty, Przybory), które obecnie zdobią Wzgórze Uniwersyteckie.

Od 25 lat modernizuje dworek w Pępicach, który pragnie w przyszłości zamienić na muzeum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska