Andrzej Buchowski: - Tarnogranie to nie jest zwykła wiejska...

  Andrzej Buchowski: - Tarnogranie to nie jest zwykła wiejska impreza

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Konopka

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  - Może wydaje się to dziwne, bo Tarnowiec to mała 300-osobowa wioseczka, ale jej mieszkańcy organizują festiwal muzyki alternatywnej - opowiada Andrzej Buchowski ze stowarzyszenia "Tarnowiec, wczoraj, dzisiaj i jutro" w programie "Gość nto".
  Druga edycja Tarnogrania, czyli festiwalu muzyki alternatywnej odbędzie się już w sobotę (12 sierpnia) w Tarnowcu, ok. 20 kilometrów od Brzegu.

  - To społeczność, w której się zakochałem. Poznałem tych ludzi robiąc o nich reportaż dla telewizji. Dowiedziałem się, że jest takie stowarzyszenie, które organizuje bardzo wiele rzeczy związanych z tradycją, historią, dla młodzieży, dla dzieciaków czy seniorów - wspomina Andrzej Buchowski, dziś członek stowarzyszenia "Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro".

  - Gdy pojawiła się idea zorganizowania festiwalu muzyki alternatywnej w szczerym polu, pomyślałem sobie, że wcześniej kaktus wyrośnie mi na dłoni... - dodaje z uśmiechem.

  Skąd pomysł na festiwal muzyki alternatywnej, w małej 300-osobowej wiosce pod Brzegiem, kto na nim wystąpi i jakie na atrakcje czekają na publiczność? O tym wszystkim, więcej w materiale wideo.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Warto zobaczyć

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Nauczyciel na Medal - zgłoś kandydata

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Pocztowiec Roku - wyniki głosowania

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?