Nyscy gimnastycy w rolach głównych

Klubowe
Ekipa z Nysy w komplecie.
Ekipa z Nysy w komplecie. Klubowe
Znakomity start w międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików zanotowali gimnastycy NTG - uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie.

Dziewczęta w Katowicach zdobyły 14 medali, zaś chłopcy z Radlina przywieźli 7 krążków. W klasie III brązowy medal w wieloboju oraz złote w ćwiczeniach na poręczach i wolnych zdobyła Weronika Olszyńska. Maja Ziubrzyńska była czwarta w wieloboju, zdobywając brąz w ćwiczeniach wolnych oraz 6. miejsce ćwiczeń na poręczach. W finałach klasy III uczestniczyły również Magdalena Pawlak (4. w skoku i 6. na równoważni) i Wiktoria Pawlik (7. w ćwiczeniach na poręczach).

Znakomicie w klasie młodzieżowej spisała się Patrycja Korzeniowska, która wygrała wielobój, "po drodze" zdobywając złoto ćwiczeń wolnych i srebro na równoważni. Patrycja Grodzka była 3. w wieloboju oraz w skokach i na równoważni, natomiast 4. miejsce w wieloboju zajęła Jasika Persona (złoto na równoważni i srebro ćwiczeń wolnych). Weronika Raróg wywalczyła brąz na poręczach, Julia Zadrożna była 3. w skokach i 4. na równoważni, a Zuzanna Puła 7. na równoważni i ćwiczeniach wolnych.
W wieloboju chłopców 3. był Cezary Jaseniuk (srebro w ćwiczeniach na skrzyni i brąz na drążku), 4. Miłosz Kulpa (brąz ćwiczeń wolnych i na skoku), a 7. Jakub Sadza (złoto w finale na skoku). W finałach na przyrządach startowali również Krzysztof Żyrek i Michał Płaskonka.