Odra Opole przegrała sparingowy mecz z Miedzią Legnica

Michał Bednarski zdobył gola w trzecim meczu kontrolnym z rzędu.
Michał Bednarski zdobył gola w trzecim meczu kontrolnym z rzędu. Wiktor Gumiński
Odra Opole uległa 1:2 Miedzi Legnica w trzecim letnim meczu kontrolnym, który odbył się w Wałbrzychu.

Spotkanie już na początku ułożyło się lepiej dla zespołu z Legnicy, który spadł z PKO Ekstraklasy i w sezonie 2023/24 będzie jednym z rywali Odry w Fortuna 1 Lidze. Po raz pierwszy znalazł się on na prowadzeniu w 16. minucie. Wtedy to bezpośrednio z rzutu wolnego znakomicie przymierzył Florian Hartherz. Po jego strzale piłka wpadła do bramki, odbijając się jeszcze po drodze od poprzeczki.

Taki wynik utrzymywał się bardzo długo. Uległ jednak zmianie w 82. minucie, kiedy to gola dla Odry zdobył Michał Bednarski. Co godne zauważenia, uczynił to w trzecim sparingu z rzędu. Wcześniej trafiał również w wygranych przez opolan potyczkach kontrolnych z Widzewem Łódź (2:0) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (1:0).

Tym razem jednak bramka Bednarskiego nie dała drużynie z Opola nawet remisu. W końcówce ponownie do głosu doszła Miedź. Jej triumf przypieczętował w 88. minucie Krzysztof Drzazga, który wykazał się największym sprytem w zamieszaniu podbramkowym.

Pierwszą połowę Odra zagrała w składzie: Haluch - Spychała, Żemło, M. Kamiński, Szrek - Mikinic, W. Kamiński, Niziołek, Galan, Antczak - Czapliński.

Po przerwie skład opolskiego zespołu wyglądał z kolei następująco: Burta - Szrek, Piroch, Waliś, Pikk - zawodnik testowany, Wróbel, Urbańczyk - Szkliński, Bednarski, Surzyn.

Odrze pozostał jeszcze do rozegrania jeden letni sparing. Będzie on jedyną okazją do tego, by zobaczyć ją w akcji w Opolu przed startem ligowych zmagań. W sobotę 15 lipca na stadionie przy ulicy Oleskiej zmierzy się ona z Ruchem Chorzów.

Mecz 1. kolejki Fortuna 1 Ligi 2023/24 Odra rozegra natomiast w poniedziałek 24 lipca, kiedy to o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów.

Miedź Legnica - Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Hartherz - 16., 1:1 Bednarski - 82., 2:1 Drzazga - 88.