Laureaci, róbcie swoje

  Laureaci, róbcie swoje

  Krzysztof Zyzik

  Nowa Trybuna Opolska

  Laureaci, róbcie swoje
  Dziś wyjątkowe wydanie gazety, bo w dużej mierze poświęcone laureatom Złotych Spinek i plebiscytu Człowiek Roku. Choć Spinki przyznaliśmy już po raz dwudziesty, ich idea jest wyjątkowo aktualna.
  Laureaci, róbcie swoje
  Nasza główna redakcyjna nagroda narodziła się w ferworze walki o utrzymanie regionu na mapie Polski. Spinka, którą zaprojektował wybitny opolski artysta śp. Bolesław Polnar, miała łączyć region i jego mieszkańców wywodzących się z różnych kultur. Dziś, kiedy Polska jest dramatycznie podzielona i te podziały przekładają się również na klimat społeczny w regionie, podkreślanie tego, co łączy, ma głęboki sens.

  W realiach niewyobrażalnego hejtu, kiedy wielu polityków i wtórujących im mediów stawia sobie za cel „zmiażdżenie”, „zaoranie” adwersarza, kiedy krzyczą: „zdrajcy!”, „złodzieje!”, „bez honoru!”, „samo zło”, kiedy nawet Sejm Dzieci i Młodzieży małpuje agresję dorosłych, Nowa Trybuna Opolska nie da się ponieść emocjom, które zatruwają społeczeństwo. Nadal będziemy poruszać trudne tematy i dociekać niewygodnej prawdy, ale nigdy z intencją poniżania i niszczenia ludzi.

  W czasach, kiedy nie tylko politycy, ale i liczne grono dziennikarzy zapisało się do jednej z dwóch Polsk, my – zgodnie z ideą Złotej Spinki – chcemy promować tych, którzy łączą. Pokazywać dobrych ludzi i dobre praktyki.

  Tacy są laureaci naszych nagród. Serdecznie im gratulujemy, dziękujemy i prosimy, by - nie zważając na przeszkody - nadal robili swoje.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Wszystkie komentarze (1) forum.nto.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry