Lwica bez stada

  Lwica bez stada

  Krzysztof Zyzik

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Kto by pomyślał - opolski Sojusz Lewicy Demokratycznej zasłynął w ostatnim tygodniu z radykalizmu w rozprawianiu się z aferzystami. Rozpoczynając procedurę usunięcia Aleksandry Jakubowskiej z partii, wymusił na niej samodzielną decyzję o odejściu.
  Lwica bez stada
  Opolscy działacze zebrali za swój radykalizm gromy od wszystkich eseldowskich świętych. Podkreślano, że wojewódzka komórka SLD uległa medialnej presji, że skrzywdzono Jakubowską przed postawieniem jej jakichkolwiek zarzutów. Że poległa za winy męża, bo mogła nie wiedzieć o jego ciemnych układach.
  Z punktu widzenia odpowiedzialności karnej, w czwartek o 20.00, kiedy piszę ten komentarz, Jakubowska rzeczywiście pozostaje osobą niewinną. Jednak odpowiedzialność polityczna nie równa się karnej. Gdyby trzymać się wersji, że pani poseł nie ma nic wspólnego z łapówkami od ubezpieczycieli Elektrowni Opole, trzeba by uznać, że padła ofiarą spisku własnej rodziny.
  Że oszukiwał ją mąż i rodzona siostra z siostrzenicą, które przyznały się do pośrednictwa w przekazywaniu łapówek. To absurd, w który wierzy chyba tylko senator Jarzembowski z SLD i jemu podobni konserwatorzy bezkarności politycznych elit.
  Kariera Jakubowskiej, z jej własnej winy, legła w gruzach. Niedawna lwica lewicy została sama, bez stada, które po aferach Rywina i starachowickiej nawet nie próbowało jej bronić. Niezależnie o tego, co się jeszcze wydarzy, pani poseł przeżywa dramat, jakiego nie życzy się najgorszym wrogom.
  Czas totalnej bezkarności elit bezpowrotnie minął - to chyba jedyna pocieszająca lekcja ze smutnej historii upadku popularnej pani z telewizji. Powinni o tym także pamiętać ci politycy prawicy, którzy już szykują się do przejęcia władzy

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama