Twarz Juszczenki

  Twarz Juszczenki

  Zbigniew Górniak

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Naukowcy w Wiedniu stwierdzili nieodwołalnie, że Wiktor Juszczenko został zatruty dioksynami, których odkryto w jego organizmie 6 tysięcy razy więcej, niż dopuszcza norma! Dobrze się składa dla Juszczenki, że demokracja na Ukrainie jest taka rachityczna i kulawa. Dobrze się składa, gdyż w rozwiniętej demokracji nie byłoby mu łatwo zaistnieć w medialnym wyścigu z taką twarzą.
  Twarz Juszczenki
  Dziś, wiadomo, rozwinięta demokracja opiera się głównie na sondażach opinii (co bardziej przypomina dyktat, a nie demokrację), a te sondaże preferują kandydatów gładkich na twarzy i rozumie. Nijakich, ale ładnych. Przymilnych, ale nie wymagających. Średnich, ale nie wybitnych. Uganiających się za tenisową piłką i popularnością. Olków, a nie Aleksandrów, Billów, a nie Williamów. Nie bez kozery rzekł ktoś kiedyś, że wielki prezydent USA - Roosevelt w dobie telewizji nie miałby szans ze swoim wózkiem inwalidzkim. A co powiecie na Churchilla, otyłego i wiecznie podpitego giganta intelektu z twarzą buldoga?
  Dlatego ma szczęście Wiktor Juszczenko, że jego twarz oszpecona przez skrytobójcę (bo najprawdopodobniej chodziło o śmiertelne otrucie przywódcy ukraińskiej opozycji) nie musi startować w wyborczym konkursie piękności.
  A zatem może się Juszczenko pokazywać ze swą wywołaną chemicznie brzydotą. Ba, on się tą brzydotą może wręcz przysłużyć demokracji. Bo o czym przypominają bruzdy, krosty, plamy i pęcherze na jego policzkach?
  Ano o tym, że przeciwnicy pomarańczowej rewolucji to nie jest zwyczajna polityczna "druga strona". To nie żadna demokratyczna przeciwwaga, lecz dobrze zorganizowana bezwzględna siła, która nie cofnie się przed żadnym szubrawstwem, by dopiąć celu. A skoro "oni" są tak groźni, należy się w walce z nimi tym bardziej sprężyć, by ich w końcu pokonać.
  A pokonać ich można nie kałachem, bo mają tych kałachów więcej, lecz zwyczajnym kawałkiem papieru - kartą wyborczą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama