Wystartujmy z tych parkingów

  Wystartujmy z tych parkingów

  Ryszard Rudnik

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Od dzisiaj rozpoczyna się budowa parkingów na opolskiej autostradzie. Parking to nie jest jeszcze cały tzw. MOP, czyli miejsce, gdzie można się zatrzymać, odpocząć, zjeść i załatwić, no ale od czegoś trzeba zacząć.
  Wystartujmy z tych parkingów
  Inwestycji na autostradzie wypatrujemy trochę jak kania dżdżu, więc wypada zauważyć również parkingi. Wypatrujemy z niepokojem, patrząc co się na tej samej trasie dzieje w sąsiednich województwach. I z obawą, że jak oni zaczną inwestować, to dla nas ostanie się tylko kawałek porządnego, ale zawsze jedynie asfaltu.
  Do tej pory mimo wcześniejszych zapowiedzi nie udało się wybrać autostradowego akcjonariusza. Dzięki temu jeździmy za darmo, ale o solidnej autostradowej infrastrukturze możemy tylko pomarzyć. Zresztą akcjonariusz sam z siebie niczego nie gwarantuje: autostrada Katowice - Kraków od dawna go ma, a mnie od kilku lat jeszcze się nie zdarzyło, by przejechać tą trasą normalnie, bez przewężeń, dwukierunkowych odcinków i ograniczeń prędkości.
  Jesteśmy jedynym województwem, przez które od początku do końca przejechać można autostradą (jesienią się to zmieni, bo uruchomiony zostanie ostatni odcinek A4 na Śląsku). Czy ktoś to kiedyś wykorzystał oprócz burmistrza Ujazdu? Nie. Oczywiście, były obiektywne trudności itp., itd. U nas nic nie jest takie proste.
  Chciałbym być złym prorokiem, ale obawiam się, że jeśli się nie pośpieszymy, to opolska autostrada pozostanie taką tylko z nazwy. Nie będziemy nią jeździć, bo będzie za drogo. Nie będziemy przy niej pracować, bo inwestycje przejmie ktoś inny. Tubylcy tylko w ramach niedzielnego spaceru wybiorą się na wiadukty, bo sobie popatrzeć, jak śmigają samochody. To będzie wówczas prawdziwie eksterytorialna droga.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama