Opole było gospodarzem mistrzostw Polski juniorów w judo. Mistrzem kraju został Fabrycjusz Tarkowski

Fabrycjusz Tarkowski (Judo AZS Opole, w środku)
Fabrycjusz Tarkowski (Judo AZS Opole, w środku) materiały Judo AZS Opole
276 judoków i judoczek, reprezentujących niemal 80 różnych klubów, walczyło w Stegu Arenie w Opolu o najwyższe laury podczas mistrzostw Polski juniorów. Jednym ze złotych medalistów został Fabrycjusz Tarkowski, zawodnik Judo AZS Opole.

Dla Tarkowskiego, który rywalizował w kategorii do 81 kg, był to już drugi z rzędu triumf w juniorskich mistrzostwach kraju. By w tym roku sięgnąć po najwyższy laur, musiał pokonać pięciu przeciwników.

W finale wygrał z Szymonem Pankiem (Polonia Rybnik), a w poprzednich walkach uporał się z Janem Kurowskim (Gwardia Warszawa), Sebastianem Rybickim (Sensei Proboszczewice), Oskarem Związkiem (Pałac Młodzieży Katowice) i Mateuszem Grendysem (Millenium Rzeszów).

Barwy Judo AZS Opole podczas mistrzostw Polski juniorów reprezentował też Gracjan Lubasiński. Przygodę z turniejem zakończył on jednak na etapie eliminacyjnym.