Opole. Rusza remont szpitala ginekologiczno-położniczego. Pacjentki będą miały większy komfort

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
KCGPiN
Zaraz po majówce rusza gruntowny remont Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Prace potrwają do końca roku. Pacjentki zyskają znacznie bardziej komfortowe warunki.

Głównym celem remontu jest wyrównanie standardu pobytu dla pacjentek hospitalizowanych w obu szpitalnych budynkach. W jednym z nich sale chorych są wyposażone w indywidualne węzły sanitarne, natomiast w drugim kobiety muszą korzystać ze wspólnej łazienki na korytarzu.

- Dzięki pieniądzom pozyskanym z funduszy unijnych przebudujemy piętra szpitala w taki sposób, aby pacjentki leżące w dwóch sąsiadujących ze sobą salach mogły korzystać z jednej łazienki i jednej toalety. Na pewno poprawi to komfort hospitalizacji. Po zakończeniu remontu nasze pacjentki będą miały zapewniony satysfakcjonujący standard sanitarny, którego znaczenie szczególnie odczuliśmy podczas pandemii. Przy okazji nieco odnowimy szpital. Pomalujemy ściany, wymienimy wykładziny oraz sufity - mówi Małgorzata Sobel, dyrektor Klinicznego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. - Mimo zaplanowanych remontów nie przewidujemy żadnych ograniczeń w przyjmowaniu pacjentów – podkreśla szefowa szpitala przy ul. Reymonta.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach projektu o wartości prawie 2 milionów złotych współfinansowanego przez Unię Europejską.

- Ważne są zarówno komfortowe warunki opieki, jak i szeroka oferta kierowana do kobiet w ciąży i matek najmłodszych dzieci. Badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, mobilne szkoły rodzenia, porady laktacyjne, opieka położnej, wczesna rehabilitacja po porodzie – to tylko część propozycji, kierowanych do mam i najmłodszych w całym regionie w ramach naszych programów, poprawiających dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych – podkreśla wicemarszałek, Zuzanna Donath-Kasiura.

Kliniczne Centrum jako jedyne w województwie opolskim świadczy opiekę zgodnie z III, czyli najwyższym, poziomem opieki perinatalnej. Specjalizuje się także m.in. w wysokospecjalistycznej opiece medycznej z zakresu ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.

Rocznie na opolskiej porodówce rodzi się ok. 3 tys. dzieci, hospitalizowanych jest ponad 11 tys. pacjentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Komary - co je wabi a co odstrasza?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska