Opolscy celnicy toczą walkę z jednorękimi bandytami

Sławomir Draguła
Kilka dni temu funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych działające w mieście, w których zarekwirowali dziewięć automatów.
Kilka dni temu funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych działające w mieście, w których zarekwirowali dziewięć automatów. opolskie.kas.gov.pl
Tylko w ubiegłym roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Opola zarekwirowali ponad 500 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Kilka dni temu funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Opolu zlikwidowali dwa nielegalne salony gier hazardowych działające w mieście, w których zarekwirowali dziewięć automatów. Kontrolujący przeprowadzili eksperyment, który potwierdził, że na tych maszynach urządzane są gry o charakterze losowym. Funkcjonariusze zabezpieczyli też 700 zł.

W dwóch salonach znajdował się dziewięć automatów.

Funkcjonariusze KAS zlikwidowali nielegalne salony gier w Opolu

- W całym ubiegłym roku nasi funkcjonariusze zarekwirowali 514 automatów do gier hazardowych - informuje Barbara Popowicz z Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

Jedna z większych ubiegłorocznych akcji przeciwko nielegalnemu hazardowi miała miejsce na początku października. Policjanci z Dobrodzienia, wspólnie z kryminalnymi Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego weszli na jedną z tamtejszych posesji. W domu oraz w przyległych budynkach gospodarczych znaleźli 125 sprawnych automatów do gier hazardowych. Dodatkowo, zabezpieczyli kilkadziesiąt niekompletnych urządzeń, kilkanaście komputerów oraz wiele innych podzespołów elektronicznych. Wartość zabezpieczonych automatów to 1,5 mln zł.

Wartość zabezpieczonych automatów szacowana jest na 1,5 miliona złotych.

Magazyn nielegalnych gier hazardowych w Dobrodzieniu. 125 ni...

Aby ograniczyć hazard, Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną „HAZARD? Nie, dziękuję!”. Chodzi o zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w sieci, a także podniesienie świadomości młodych na temat zagrożeń jakie on niesie, a w konsekwencji uzależnienie od niego.

Jak wynika z badań CBOS-u, młodzież w wieku poniżej 18 lat to 2,8 proc. ogółu grających, a osoby w wieku od 18 do 24 lat stanowią 13,4 proc. graczy.

W sumie już ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia. A to choroba, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny. Co może cieszyć, ludzie są coraz bardziej świadomi zagrożeń i informują służby o nielegalnych jaskiniach hazardu. Dzwonią m.in. żony mężów, którzy przegrywają pieniądze oraz zaniepokojeni rodzice, których pociechy chodzą do takich lokali.

Przypomnijmy. Za organizację gier hazardowych wbrew przepisom grozi grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3 lub obie kary łącznie.

NA CO WYDAMY NAJWIĘCEJ PIENIĘDZY W 2019 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska