Opolscy kanadyjkarze z dwoma medalami mistrzostw Europy

Grzegorz Haliczyn
Piotr Kuleta, zajął 6. miejsce na mistrzostwach Europy w Belgradzie.
Piotr Kuleta, zajął 6. miejsce na mistrzostwach Europy w Belgradzie. Materiały AZS-u Politechniki Opolskiej
Zawodnicy kajakowej sekcji AZS-u Politechniki Opolskiej Arsen Śliwiński, Piotr Kuleta oraz Karolina Markiewicz wywalczyli 2 brązowe medale podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie rozegranych w Belgradzie.

Podczas mistrzostw Europy w serbskim Belgradzie na podium dwukrotnie stawał Arsen Śliwiński, który zdobył dwa brązowe medale. Pierwszy z nich w wyścigu czwórek kanadyjek na dystansie 500 metrów, w którym zwyciężyła osada reprezentacji Rosji. Jako druga uplasowała się osada Ukrainy - była wolniejsza o jedną sekundę, a o dwie sekundy wolniejsi byli Polacy. Wspólnie z reprezentantem Politechniki brąz w tej konkurencji zdobyli Marcin Grzybowski, Michał Łubniewski i Wiktor Głazunow. Drugi medal Arsen zdobył w konkurencji dwójek kanadyjek na dystansie 200 metrów, gdzie łódź dzielił z Michałem Łubniewskim. W tej potyczce znów triumfowali Rosjanie.

Drugi z opolskich kanadyjkarzy, Piotr Kuleta zajął 6. miejsce w olimpijskiej konkurencji jedynek kanadyjek na dystansie 1000 metrów. W tej zwycięstwo przypadło reprezentantowi Czech.

- Mimo, że nie zdobyłem medalu jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku, szczególnie że było to w konkurencji olimpijskiej. Do igrzysk olimpijskich w Tokio wbrew pozorom nie zostało wcale tak wiele czasu, w przyszłym roku będzie walka o kwalifikacje a rok później już główna impreza. Nie ukrywam, że chcę kolejny raz wystartować na igrzyskach olimpijskich, dlatego w tym roku postawiłem na starty w jedynce na 1000 metrów. W tym sezonie przede mną i Arsenem jeszcze starty w Regatach Eliminacyjnych Seniorów, mistrzostwach Polski i finalnie na tegorocznych mistrzostwach świata – podsumowuje Kuleta.

Na mistrzostwach Europy w Belgradzie solidnie zaprezentowała się też kajakarka opolskiego AZS-u, Karolina Markiewicz, która zajęła 7. miejsce w kajakowych jedynkach na 1000 metrów.