Oto lekkoatletyczne mistrzynie Opolszczyzny

Mirosław Dragon
Srebrna drużyna chłopców z gimnazjum nr 1 w Oleśnie
Srebrna drużyna chłopców z gimnazjum nr 1 w Oleśnie Mirosław Dragon
Gimnazjalistki z oleskiej "jedynki" wygrały mistrzostwa województwa opolskiego w lekkiej atletyce.

(fot. Mirosław Dragon)

Finał Gimnazjady w lekkiej atletyce rozegrano na stadionie w Kędzierzynie-Koźlu.

Tytuł mistrzowski zdobyły zawodniczki z gimnazjum nr 1 w Oleśnie. Wystąpiły w składzie: Julia Rabińska, Wiktoria Stuligłowa, Joanna Liguda, Zuzanna Tiffert, Marcelina Piastowska, Aleksandra Pisula, Dominika Knysak, Zuzanna Kałwak, Maja Kałwak, Klaudia Hajduk, Sabina Jurczyk i Paulina Parkitna.

Chłopcy z oleskiej "jedynki" byli niewiele gorsi, zajmując II miejsce (wygrali gospodarze z Kędzierzyna-Koźla). Wystąpili w składzie: Rafał Rabiński, Kamil Klemens, Damian Huć, Kamil Deinhard, Kornel Małek, Jacek Kostorz, Piotr Izydorczyk i Marcin Janczura.

Gimnazjaliści rywalizowali w następujących konkurencjach:

bieg na 100 m
bieg na 300 m
bieg na 1000 m (chłopcy) lub 600 m (dziewczyny)
skok w dal
pchnięcie kulą
rzut dyskiem
rzut oszczepem.

Mistrzynie województwa z Olesna uzyskały prawo startu w krajowym finale, który zostanie rozegrany 18 czerwca w Białymstoku.
W Kędzierzynie-Koźlu rozegrano także finał wojewódzkich mistrzostw lekkoatletycznych szkół wiejskich. Wzięła w nich udział 8-osobowa reprezentacja podstawówek z gminy Olesno (ze szkół w Wachowie, Wojciechowie i Borkach Wielkich).

- Start był niezwykle udany, nasi uczniowie zdobyli dwa złota i dwa srebra - mówi Jan Stanisławczyk, gminny koordynator sportu szkolnego w Oleśnie.

Mateusz Konieczny z Wachowa był najlepszy w biegu na 100 m i w skoku w dal. Patrycja Banasik z Wojciechowa triumfowała w biegu na 100m, a dziewczyny ze sztafety 4 x 100m z Wojciechowa (w składzie: P. Banasik, O. Banasik, S. Szulc, A. Jamrozy) zdobyła srebrny medal.