PGNiG Superliga. Górnik Zabrze - Gwardia Opole 30:24

Paweł Sładek
Górnik Zabrze - KPR Gwardia Opole 30:24
Górnik Zabrze - KPR Gwardia Opole 30:24 Fot. Arkadiusz Gola
Świetna pierwsza połowa w wykonaniu Gwardii Opole nie wystarczyła, żeby móc cieszyć się z wygranej. Górnik Zabrze nie dość, że odrobił stratę z pierwszej części meczu, to jeszcze zakończył spotkanie z przewagą sześciu trafień.

W ekipie Górnika grał Patryk Mauer, znany w Opolu skrzydłowy, który dla Gwardii na przestrzeni pięciu lat rzucił blisko 700 goli. W tym meczu również kilkukrotnie wpisał się na listę strzelców, choć nie był on głównym aktorem tego wydarzenia.

Po pierwszych dwóch kwadransach to opolanie cieszyli się z solidnej, bo czterobramkowej zaliczki. Rzecz jasna w szczypiorniaku nie takie przewagi bywały zaprzepaszczone, natomiast w grze zespołu gości cieszyła forma Romana Czyczykało i Wiktora Kawki, którzy regularnie sprawiali, że golkiper miejscowej drużyny musiał wyciągać piłkę z bramki. Swoje dorzucił również Andrzej Widomski, a gra Gangu Kuptela była uporządkowana. Nie było więc obaw, żeby podchodzić do wydarzeń drugiej części spotkania z niepokojem.

Przynajmniej teoretycznie, bo w rywalizacji z Chrobrym Głogów czy Ostrovią Ostrów Wielkopolski Gwardia również świetnie rozpoczęła, ale w końcowej fazie w poczynania opolan wdarło się dużo nerwowości, przez co do ostatnich sekund nie było wiadomo, która z ekip zakończy to spotkanie z kompletem punktów. Podobnie było i tym razem.

W 44. minucie na tablicy wyników padł wynik remisowy, obie drużyny miały na koncie po 21 „oczek”. Następnie byliśmy świadkami zażartej walki, ale o finalnym niepowodzeniu podopiecznych Rafała Kuptela zdecydował brak skuteczności w ofensywie, a konkretnie zbyt duża liczba strat. Statystyka w tym elemencie jest bezlitosna dla gwardzistów, bo wynosi 6:12.

Im bliżej było zakończenia meczu, tym bardziej Górnik dominował nad Gwardią, ostatecznie wygrywając 30:24. Wymowny jest bowiem fakt zdobycia ostatniej bramki opolan w tym spotkaniu w 53 minucie. To szóste z rzędu zwycięstwo podopiecznych Patrika Liljestranda w PGNiG Superlidze.

Górnik Zabrze - KPR Gwardia Opole 30:24 (13:17)

Górnik: Liljestrand, Wyszomirski – Ilchenko, Łyżwa 6, Bachko 4, Rutkowski, Artemenko 10, Przytuła 3, Kaczor 1, Mauer 6, Tokuda 1, Wąsowski
Gwardia: Malcher, Lellek – Widomski 3, Sosna 2, Monczka 4, Czyczykało 4, Kawka 4, Fabianowicz, Wojdan 3, Jankowski 2, Stempin 1, Kucharzyk, Scisłowicz 1, Chryniewicz, Morawski

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?