Piłka ręczna. Porażka TOR-u ze Spartą

Dobra gra Małgorzaty Olfans na nic się jednak zdała.
Dobra gra Małgorzaty Olfans na nic się jednak zdała. Oliwer Kubus
I-ligowe zawodniczki TOR-u przystąpiły do tego meczu opromienione dwoma cennymi zwycięstwami, które dawały sznse na wydostanie się z ostatniego miejsca w tabeli. Swojej serii nie przedłużyły.

Spotkanie z ekip y Obronik Wielkopolskich rozpoczęło się obiecująco dla naszej drużyny. W pierwszym kwadransie meczu toczyły wyrównaną walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Trzykrotnie obejmowały prowadzenie i dopiero od remisu 3 - 3, przyjezdne zaczęły uzyskiwać nieznaczną przewagę bramkową. Najwyższą z nich 11-7 zanotowały w 27.min. W końcówce pierwsyej połowy TOR zniwelował ją do trzech goli.

- Przystąpiłyśmy do meczu mocno zmotywowane z nadzieją kontynuowania serii zwycięstw - podkreśliła Małgorzata Olfans. - W pierwszej fazie meczu dotrzymywałyśmy kroku naszym przeciwniczkom, dobrze broniła Patrycja Wróbel, zabrakło lepszej skuteczności.

Po zmianie stron nie było już tak dobrze. W 36.min. Sparta prowadziła 17-11 i panowała na parkiecie. W 46.min. nasz zespół zbliżył się do rywalek na pięć bramek, było 19-24. Od tego momentu zaczęła się 10-minutowa niemoc strzelecka pupilek Dobrzenia. W tym czasie na osiem trafień piłkarek Sparty nasza drużyna nie odpowiedziała ani jednym.

TOR Dobrzeń Wielki - Sparta Oborniki Wielkopolskie 22-35 (10-13)
TOR: Wróbel, Żegleń - Postupalska 1, Olfans 6, Staszkiewicz 4, Golec 4, Kurpiella, Marciniszyn 2, Górka, Czyż, Moskal 2, Zajączkowska 2, Polarczyk 1. Trener Paweł Pietraszek.
Sparta: Pękalska, Niezgodzka - Walkowiak 3, Filoda 4, Niedzielska, Wasiak, Cieśla 6, Gładecka 12, Nowak 10, Zwolińska, Durka. Trener Przemysław Cebulski.
Sędziowali: Przemysław Stężowski (Lubin) i Tomasz Ziablicki (Jelenia Góra). Kary: TOR - 8 min, Sparta - 4 min. Widzów 150.