Piłkarki Rolnika Biedrzychowice-Głogówek uległy w Szczecinie Olimpii

Rolnik wciąż jest w strefie spadkowej elity.
Rolnik wciąż jest w strefie spadkowej elity. Przemyslaw Swiderski
Znowu z dalekiej podróży z niczym wracają piłkarki Rolnika Głogówek. Po tym jak w niedzielę przegrały w Gdańsku, tak teraz poległy w Szczecinie 1-4. Długo jednak dzielnie się bronił...

W pierwszej połowie inicjatywa należała do miejscowych i kilka razy zakotłowało się pod bramką Agnieszki Woźniak, jednak groźniejszych strzałów z tego nie było. Piłkarki z Opolszczyzny długo tylko się broniły, choć też nastawiły się na kontry, a swoje na skrzydle próbowała „wyszarpać” Kinga Ejzel.

Na konkretne sytuacje z ich strony trzeba było jednak czekać aż pół godziny gry. Wówczas to groźny strzał zza pola karnego oddała Agata Sobkowicz, jednak minimalnie niecelny. Zaraz potem z kolei przyjezdne miały rzut wolny z środka boiska, futbolówka dotarła prawie pod bramkę rywalek, a tam dobrze ustawiona była Aleksandra Dubiel, jednak nie sięgnęła jej głową. Gola do szatni mogła zdobyć jeszcze Agata Sobkowicz jednak jej strzał z ośmiu metrów po przekątnej nie sprawił bramkarce Olimpii zbyt wielu problemów.

Po zmianie stron team ze Szczecina wziął się ostro do pracy i szybko miał trzy rzuty rożne pod rząd i za każdym po jednej dobrej okazji. Najpierw nasze dziewczyny zablokowały strzał, a potem dwa razy mocno wykazała się Natalia Dominiczak, która w przerwie zmieniła Woźniak.

Niestety kwadrans później miejscowe dopięły swego, gdy kontrę z najbliższej odległości zamknęła Amelia Bińkowska. Prawdziwy festiwal bramek mieliśmy jednak między 71 a 79 minutą gry, albowiem wówczas zanotowano ich cztery.

Najpierw na strzał z dystansu zdecydowała się Martyna Brodzik i okazał się on skuteczny. Zaraz potem przyjezdne mogły zdobyć kontaktowego gola, ale bramkarka Olimpii w sobie tylko wiadomy sposób sparowała strzał po rzucie rożnym. Niemniej już w kolejnej akcji to właśnie ona sfaulowała przed swoją „świątynią”, a rzut karny na gola zamieniła Aleksandra Dubiel.

Mylił się jednak ten kto pomyślał, że piłkarki z Głogówka „pójdą za ciosem”. Próbowały, ale niebawem bowiem na przestrzeni 60 sekund straciły dwie bramki. Najpierw piłkę do siatki skierowała głową Weronika Szymaszek, a po wznowieniu od środka i festiwalu błędów defensywy Rolnika - wynik ustaliła Brodzik.

Olimpia Szczecin- Rolnik Głogówek 4-1 (0-0)
Bramki:
1-0 Bińkowska - 62., 2-0 Brodzik - 71., 2-1 Dubiel - 75. (karny), 3-1 Szymaszek - 78., 4-1 Brodzik - 79.
Rolnik: Woźniak (46. Dominiczak) - Wojtas, Sobota, Dubiel, Duda - Gogolin, Krawczyk, Aleksandra Sobkowicz, Agata Sobkowicz - Ejzel, Misiak.