Piłkarska reprezentacja Opolszczyzny zagra w finale etapu makroregionalnego UEFA Regions Cup

Reprezentacja Opolskiego ZPN (czerwone stroje) na początku maja powalczy o awans do finału ogólnopolskiego. materiały NTO
Drużyna Opolskiego ZPN pokonała po rzutach karnych ekipę Lubuskiego ZPN w półfinale etapu makroregionalnego UEFA Regions Cup.

Kadra Opolszczyzny była stroną przeważającą przez większość tego spotkania, które zostało rozegrane w Szprotawie (województwo lubuskie). Na tablicy wyników po pierwszej połowie nie było jednak tego widać. Po jednym z nielicznych wyprowadzonych ataków, Lubuski ZPN dość nieoczekiwanie otworzył bowiem wynik rywalizacji.

Prowadził zresztą nie tylko do przerwy, ale właściwie niemal do ostatniego gwizdka. Zespół Opolskiego ZPN wyrównującego gola zdobył dopiero w 90. minucie, kiedy to rzut karny bardzo pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Maciej Rakoczy. "Jedenastka" ta została podyktowana za faul na Mateuszu Dychusie.

Jako że na etapie półfinału makroregionalnego nie ma jeszcze dogrywki, finalistę musiał wyłonić konkurs rzutów karnych. W nim piłkarze z Opolszczyzny spisali się wyśmienicie, wykorzystując wszystkie pięć prób. Skutecznymi strzałami popisali się: Mateusz Dychus, Maciej Rakoczy, Michał Koc, Jakub Pielok i Maksymilian Podgórski. Z kolei bramkarz Opolskiego ZPN Arkadiusz Fesser zatrzymał uderzenie jednego z rywali, dzięki czemu jego drużyna wygrała serię "jedenastek" 5:3.

W finale zmagań makroregionalnych, kadra Opolszczyzny zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Dolnośląski ZPN - Śląski ZPN, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Decydujące starcie zaplanowano z kolei na 8 maja (miejsce pozostaje jeszcze do ustalenia).

UEFA Regions Cup to rozgrywki dedykowane dla piłkarzy amatorów. Udział w nich mogą brać zawodnicy, którzy między innymi "nigdy nie podpisali kontraktu zawodowego z klubem występującym w jednej z trzech najwyższych klas rozgrywkowych, nigdy nie brali udziału w rozgrywkach Ekstraklasy, 1 i 2 ligi oraz zagranicznych lig zawodowych oraz nigdy nie brali udziału w mistrzostwach UEFA - z wyjątkiem rozgrywek młodzieżowych oraz turniejów UEFA Regions Cup".