PluLiga. Cerrad Enea Czarni Radom - PSG Stal Nysa 1:3

Paweł Sładek
Stal pewnie pokonała Czarnych.
Stal pewnie pokonała Czarnych. Mariusz Materlik
W 4. kolejce PlusLigi PSG Stal Nysa odniosła trzecie zwycięstwo. Rywalem podopiecznych Daniela Plińskiego był Cerrad Enea Czarni Radom.

Zespół gości rozpoczął z „wysokiego C”, bo od serii czterech punktów. W ataku nie zawodził Wassim Ben Tara, choć Czarni zdołali z czasem zniwelować starty do jednego „oczka” po asie serwisowym Pawła Woickiego (8:9). Był to najlepszy moment radomian w tym secie. Prowadzili wprawdzie grę „punkt za punkt”, ale zabrakło im skuteczności w ataku w końcowej fazie partii. Swoją szansę przedłużyli dwoma punktowymi blokami, ale Stal odpowiedziała tym samym, kończąc rywalizację w pierwszej odsłonie.

Czarni znacznie lepiej weszli w drugą partię, bo przy serwisie Damiana Schultza wyszli na trzypunktowe prowadzenie (5:2), a gdy po chwili Stal doprowadziła do remisu, punkt bezpośrednio z zagrywki dołożył Paweł Rusin. Taka dyspozycja nie utrzymała się przez dłuższy czas. Drużyna gości była bardzo skuteczna w ataku, który był równo rozprowadzony na Kwasowskiego, Gierżota i Ben Tarę. „Trzech muszkietrów” zapewniło swojej drużynie pierwszy pewny punkt za to spotkanie.

Trzeci set należał do bardziej wyrównanych. Liderem miejscowej drużyny był Bartłomiej Lemański, a gra środkiem okazała się kluczem do wypracowania przewagi zespołu gospodarzy. Był to pierwszy w tym spotkaniu moment, gdy Stal doświadczyła przysłowiowej „zawiechy”, a jej rywale prezentowali dużo wyższy siatkarski poziom, który zapewnił im zwycięstwo.

Po przerwie nysianie zmagali się z demonami trzeciej odsłony, a więc brakiem skuteczności i porozumienia. Był to najbardziej emocjonujący fragment spotkania, nie tylko ze względów sportowych. Przez cały set obie ekipy toczyły niesamowicie zacięty bój, natomiast pięciopunktowa seria z Ben Tarą na zagrywce (od 17:19 do 22:19) uratowała Stali komplet punktów, choć nie bez kłopotów, bo byliśmy świadkami gry na przewagi.

Cerrad Enea Czarni Radom – PSG Stal Nysa 1:3 (22:25, 21:25, 25:19, 25:27)

Czarni: Rusin, Schultz, Lemański, Tammemaa, Woicki, Borges, Masłowski (libero) oraz Łukasik, Nowak, Gąsior, Nowowsiak (libero)
Stal: Zerba, Gierżot, Ben Tara, Zhukouski, Kwasowski, Jankowski, Dembiec (libero) oraz Jankowski, Miyaura, Buszek, El Graoui, Abramowicz, Biniek (libero)