PlusLiga. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle lepsza od PSG Stali Nysa w niezwykle ciekawych derbach Opolszczyzny

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PSG Stal Nysa 3:2
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PSG Stal Nysa 3:2 materiały NTO
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali u siebie z PSG Stalą Nysa 3:2 w meczu 2. kolejki PlusLigi. Spotkanie dostarczyło bardzo wielu emocji, a prawdziwą "wisienką na torcie" był niesamowity tie-break.

Decydująca odsłona, normalnie rozgrywana do 15 zdobytych punktów, zakończyła się bowiem zdecydowanie później. Ba, obie drużyny zagrała właściwie kolejnego nominalnego seta. Znacznie więcej piłek meczowych miała ZAKSA (Stal tylko jedną) i to ona ostatecznie zwyciężyła 24:22.

Stal od początku spotkania pokazała już jednak, że tanio skóry w derbach nie sprzeda. Inicjatywę posiadała właściwie przez całego pierwszego seta. W końcówce co prawda ZAKSA wyrównała na 21:21, ale decydujące akcje znów należały do ekipy z Nysy.

Drugi set wyglądał dość podobnie. Długo prowadzili nysanie, potem był remis 19:19 i w kluczowych momentach ponownie lepsi byli goście, którzy wygraną 25:21 zapewnili sobie zdobycie pierwszego punktu w sezonie.

Kolejne dwie odsłony miały podobny scenariusz, tyle że oba zespoły zamieniły się rolami. Nyska drużyna cały czas starała się deptać kędzierzynianom po piętach, lecz ci nie pozwalali się dogonić, zwyciężając kolejno 25:21 i 25:22.

O tym, że kędzierzynianie najpierw podnieśli się po przegraniu dwóch pierwszych partii, a potem rozstrzygnęli zawody na swoją korzyść zadecydowała przede wszystkim wyborna postawa ich przyjmującego Bartosz Bednorza. W całym spotkaniu zdobył on 25 punktów, atakując przy tym z aż 72-procentową skutecznością (23/32).

Po stronie nyskiego zespołu tyle samo "oczek" zanotował atakujący Remigiusz Kapica i to również on zasłużył na największe słowa uznania. Nie był aż tak skuteczny w ataku (19/46 - 46 procent) jak Bednorz, lecz kapitalnie spisywał się w polu serwisowym. Zakończył mecz z dorobkiem 6 asów oraz paroma innymi zagrywkami, którymi przysporzył rywalom mnóstwo problemów.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PSG Stal Nysa 3:2 (23:25, 21:25, 25:21, 25:22, 24:22)
ZAKSA: Janusz (2 pkt), Śliwka (20), Smith (11), Kaczmarek (18), Bednorz (25), Takvam (3), Shoji (libero) oraz Stępień (1), Wiltenburg (3), Chitigoi.
Stal: Zhukouski (2), El Graoui (16), Zerba (11), Kapica (25), Gierżot (13), Abramowicz (6), Szymura (libero) oraz Kramczyński, Dembiec, Kosiba (3), Włodarczyk (5), Szczurek (1).