Pływacy AZS-u Politechniki Opolskiej zdobyli cztery medale mistrzostw Polski seniorów

Paweł Juraszek został nie tylko mistrzem Polski, ale i zapewnił sobie przepustkę na przyszłoroczne mistrzostwa świata. materiały AZS-u Politechniki Opolskiej
Dwuosobowa pływacka reprezentacja AZS-u Politechniki Opolskiej, którą tworzyli Dawid Wiekiera oraz Paweł Juraszek, bardzo dobrze spisała się podczas krajowego czempionatu, rozgrywanego w Poznaniu.

Więcej medali zdobył Wiekiera, który na podium stanął aż trzykrotnie. W swoim koronnym stylu klasycznym (popularnie zwanym "żabką") sięgnął po złoto na dystansie 200 m, a na 50 i 100 m wywalczył srebrne krążki.

Juraszek "na pudle" znalazł się z kolei raz, ale za to na jego najwyższym stopniu. Uczynił to w wyścigu na 50 m stylem dowolnym (kraul). A jakby tego było mało, wypełnił również minimum na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które w dniach 2-18 lutego zostaną rozegrane w Doha.

Dodatkowo Juraszek podczas mistrzostw Polski w Poznaniu dwukrotnie uplasował się jeszcze na 4. miejscu - na 50 m stylem grzbietowym i klasycznym.

Trenerem pływaków AZS-u Politechniki Opolskiej jest Marek Mróz.

W klasyfikacji drużynowej krajowego czempionatu, klub z Opola, dla którego był to debiut na pływackiej scenie, uplasował się na 8. pozycji.