PMWSZ w Opolu ma nową bibliotekę

archiwum
W czytelni można korzystać nie tylko z książek, ale i z materiałów audiowizualnych i elektronicznych oraz czasopism.
W czytelni można korzystać nie tylko z książek, ale i z materiałów audiowizualnych i elektronicznych oraz czasopism. archiwum
Teraz jest wygodnie i nowocześnie. Bibliotekę otworzono po pięciomiesięcznym remoncie.

Biblioteka to miejsce nowoczesne, w pełni skomputeryzowane, z największym w regionie specjalistycznym księgozbiorem z zakresu medycyny, szczególnie pielęgniarstwa i położnictwa, fizjoterapii, zdrowia publicznego, kosmetologii i nauk pokrewnych.
Po trwającym pięć miesięcy gruntownym remoncie studenci Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu mogą wreszcie korzystać z nowej biblioteki.

Została ona odnowiona i powiększona o jedno pomieszczenie dla czytelni. Powstało także wygodne miejsce do przeglądania katalogów i baz bibliotecznych.

- W pełni zautomatyzowano także pracę bibliotekarzy. Najważniejszym przedsięwzięciem było wprowadzenie zwartego magazynowania zbiorów poprzez zainstalowanie w magazynie biblioteki regałów przesuwnych. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie powierzchni i obniża koszty gromadzenia zbiorów w kilku miejscach i pomieszczeniach - mówi Barbara Nogajska, bibliotekarka.

W czytelni można korzystać nie tylko z książek, ale i z materiałów audiowizualnych i elektronicznych oraz czasopism.

Oferuje ona 134 tytuły czasopism w wersji drukowanej wraz z niezbędnym narzędziem do wyszukiwania artykułów na dany temat.

Do dyspozycji czytelników pozostają również obcojęzyczne cyfrowe bazy bibliograficzne i pełnotekstowe książek i artykułów z czasopism.

- Biblioteka oferuje dodatkowo bezpłatny dostęp do wybranych 116 pozycji z oferty cyfrowej platformy PWN Ibuk.pl oraz, od nowego roku, publikacji z platformy Elsevier Elibrary.
Korzystanie z tych platform dostępne jest także dla studentów i pracowników PMWSZ z komputerów domowych - mówi Barbara Nogajska.

Kolejna nowa usługa, jaką proponuje nowa biblioteka, to elektroniczne sprowadzanie dokumentów z czasopism dostępnych w innych bibliotekach uczelni medycznych w Polsce.
Dzięki remontowi biblioteka została przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Oferuje 11 stanowisk komputerowych dla czytelników oraz możliwość skanowania, kserografowania i drukowania dokumentów.

Należy dodać, że dzięki działającej już bezprzewodowej sieci WI-FI można na terenie biblioteki łączyć się z internetem.

Biblioteka to również centrum ochrony praw autorskich i własności intelektualnej, a jej dyrektor jest koordynatorem wdrożenia systemu Plagiat.pl.

Bibliotekarze służą także pomocą w przeprowadzaniu obowiązkowych kontroli wszystkich prac dyplomowych studentów naszej uczelni.

Biblioteka działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19, w soboty od 8 do 14. Mieści się w centralnej części uczelni przy ul Katowickiej 68.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska