Po raz 24. tenisiści rywalizowali w mistrzostwach Kluczborka. Były emocje, pot i łzy

Milena Zatylna
W Kluczborku po raz 24. odbyły się Mistrzostwa w Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza. Wzięło w nich udział ponad 60 zawodników. Milena Zatylna
Ponad 60 zawodników wzięło udział w 24. Mistrzostwach w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza, które odbyły się na kortach Return w Kluczborku.

Kluczborskie mistrzostwa to prawdopodobnie jeden z najstarszych, o ile nie najstarszy turniej tenisowy dla amatorów organizowany w województwie opolskim.

Turniej, jak co roku, cieszył się sporym zainteresowaniem wśród tenisistów. Uczestniczyli w nim nie tylko zawodnicy z Kluczborka, ale także z Opola, Wrocławia, Kępna, Olesna, Namysłowa czy Ostrzeszowa.

- W rywalizacji udział wzięło 36 zawodników w singlu mężczyzn, 12 zawodniczek w singlu kobiet i 19 par deblowych – informuje Arkadiusz Kulczycki, organizator mistrzostw. – W ciągu dwóch dni, rozegraliśmy ponad 70 meczów. Z roku na rok coraz wyższy poziom. Cieszy też fakt, że w tej edycji było około 15 grających pań. Pojedynki były zacięte. Na każdym etapie zawodnikom towarzyszyły emocje, pot i łzy.

Kategorii open kobiet zwyciężyła Zuzanna Kulczycka, drugie miejsce zajęła Anna Jagieła, trzecie Alicja Baraniak, a czwarte Justyna Rarok.

W kategorii debel open triumfowała para Zbigniew Romanik i Miłosz Hajnisz, która wyprzedziła Mateusza Zielińskiego i Wiktora Romanika.

Na trzecim miejscu uplasował się duet Tomasz Dziewięcki i Mariusz Kałużny, a na czwartym Bolesław Bednarczuk i Tomasz Łucki.

W singlu do 35. Lat kolejność wygląda następująco: 1. Mateusz Zieliński, 2. Zuzanna Kulczycka, 3. ex aequo Marcin Zarzycki i Kamil Konarski.

Już po raz 24. na kortach Return odbyły się Mistrzostwa Kluczborka w Tenisie Ziemnym.

Natomiast w singlu mężczyzn powyżej 35. lat triumfatorem okazał się Zbigniew Romanik, który wygrał finałowy pojedynek z Bolesławem Bednarczukiem. Na trzeciej lokacie ex aequo uplasowali się Tomasz Łucki i Tomasz Dziewięcki.