Pogoń Prudnik bez problemów pokonała OSSM Wrocław 94:75

Tomasz Madziar (z piłką) zdobył najwięcej punktów dla Pogoni.
Tomasz Madziar (z piłką) zdobył najwięcej punktów dla Pogoni. fot. Mariusz Matkowski
Już po 10 minutach mieli wygrany mecz.

Pogoń Prudnik - Ossm Wrocław 94:75 (32:8, 21:22, 23:26, 18:19)
Pogoń: Oleksy, Zieliński 2, Madziar 28 (6x3), Suprun 4, Kucia 11, Staszewski, Łakis 16 (2x3), Janikowski, Urbański 2, Trytek 12, Stalicki 19. Trener Tomasz Michalak.
Sędziowali Maciej Guzik i Rafał Bogdan (Katowice). Widzów 250.

To spotkanie według II-ligowego terminarza zaplanowane było na najbliższą sobotę. Młody zespół z Wrocławia wszystkie swoje mecze przekłada jednak na środek tygodnia i tak również było w przypadku starcia z naszą drużyną.

Wrocławianie w tabeli są na przedostatniej pozycji. W tym sezonie wygrali zaledwie raz. Inne rozstrzygnięcie niż zwycięstwo Pogoni byłoby więc wielką sensacją.

Wątpliwości co do końcowego wyniku rozwiała już pierwsza kwarta wczorajszego spotkania. Prudniczanie mocno stanęli w obronie, a grając szybko i pomysłowo w ataku całkowicie "rozrzucili“ defensywę rywali.

Przewaga 24 punktów była już absolutne nie do roztrwonienia biorąc pod uwagę różnicę jaka dzieli obie ekipy. W drugiej kwarcie przewaga Pogoni sięgnęła nawet już 30 punktów i trener Tomasz Michalak zdecydował się na wprowadzenie do gry zawodników, którzy mają mniej okazji do występów na II-ligowych parkietach.

Gospodarze całkowicie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, choć przegrali minimalnie każdą z kwart. Zagrożenia co do końcowego wyniku jednak nie było ani przez moment.
Prudniczanie będą mieli wolny weekend, a w najbliższa środę zagrają u siebie zaległy mecz z Nysą Kłodzko.