Politechnika Opolska zorganizuje olimpiadę dla niepełnosprawnych

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Poprzednia edycja olimpiady cieszyła się takim zainteresowaniem, że jej organizatorzy nie wahali się ani chwili, czy imprezę powtórzyć.
Poprzednia edycja olimpiady cieszyła się takim zainteresowaniem, że jej organizatorzy nie wahali się ani chwili, czy imprezę powtórzyć. fot. Sławoj Dubiel [O]
Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii organizuje po raz drugi olimpiadę dla osób niepełnosprawnych oraz konferencję.

Naszym najważniejszym celem jest integracja różnych środowisk, rozwijanie wrażliwości i życzliwości. Chcemy też promować sport osób z niepełnosprawnościami. Ruch, sport jest rehabilitacją, dlatego zaprosiłam do udziału w naszej imprezie także studentów fizjoterapii. Zależy nam również na tym, by powiększyć świadomość studentów, pokazać im, na czym polega praca z niepełnosprawnymi - mówi dr Justyna Charaśna-Blachucik, pomysłodawczyni projektu.

W pierwszej, zeszłorocznej edycji wzięło udział blisko 700 osób: dzieci i młodzieży ze szkół specjalnych, klas integracyjnych, oddziałów specjalnych stowarzyszeń, dorosłych podopiecznych DPS-ów, domów dziennego pobytu oraz studentów.

- Tak duże powodzenie sprawiło, że postanowiliśmy to wydarzenie organizować cyklicznie - wyjaśnia dr Charaśna-Blachucik.

Impreza potrwa dwa dni i rozpocznie się 11 maja.

- W tym roku nieco poszerzyliśmy jej formułę i oprócz olimpiady i zmagań sportowych organizujemy także konferencję naukową pn. „Osoby z niepełnosprawnościami - edukacja, rehabilitacja, turystyka i rekreacja” - dodaje dr Charaśna-Blachucik.

W pierwszym dniu konferencji (11 maja) odbędą się, prelekcje, obrady, dyskusje, a w drugim (12 maja) konkurencje sportowe, program „Młodych Sportowców” oraz Turniej Hokeja Halowego i Piłki Siatkowej Zunifikowanej.

- Zapraszamy do kibicowania wszystkich opolan - mówi dr Charaśna-Blachucik.

Po zakończeniu konkurencji sportowych zawodnicy i opiekunowie mogą skorzystać z programu zdrowotnego i atrakcji w wiosce olimpijskiej.

Zaplanowano gry i zabawy, dogoterapię, hipoterapię, przejażdżki kucykami, ring bokserski, judo, masaż klasyczny, zabawy sensoryczne, strzelnicę laserowo-dźwiękowa dla osób niewidomych, prezentację wozów służb więziennych, straży pożarnej, policji i wiele innych atrakcji. Początek o godz. 10 w II Kampusie WWFiF.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska