Polonia Warszawa - Odra Opole

Redakcja
Pomocnik Odry Piotr Plewnia rozegrał w barwach Polonii Warszawa 19 meczów w I lidze.
Sprawdź jak grała Odra w Warszawie. Relacja on-line minuta po minucie.

O godzinie 17.00 w Warszawie opolska Odra rozpoczęła batalię o ligowe punkty. Tym razem rywalem będzie stołeczna Polonia, która tydzień temu w Białymstoku poległa po zaciętym meczu 2-3 z tamtejszą Jagiellonią.

Sędziował Mirosław Górecki z Katowic. Widzów około 2 000 (100 z Opola)

Polonia Warszawa
- Odra Opole
0:0

Polonia: Simunić - Dudek, Gołoś (69. Kępa), Udarević, Moryc - Citko, Piątek, M. Ekwueme, Bąk (61. Mąka) - Olszar (46. Tataj), Kosmalski.
Odra: Pronaj - Orłowicz, Nakielski, Zitka, Stępień - Tracz (69. Sobotta), Szeremet (59. Dzierżenga), Surowiak, Filipczak - Plewnia (74. Kochanowski), Kalu.

1 min. - sędzia rozpoczął spotkanie. Kibice z Opola mają problem z przedostaniem się przez zakorkowaną stolicę na stadion przy ul. Konwiktorskiej.

3. min - z prawej strony dośrodkował Marek Citko, z 6. metrów główkował Gołoś, lecz niecelnie.

4. min - prawą stroną ruszył Szeremet, dośrodkował w pole karne, lecz Marcel Surowiak strzelał nad poprzeczką.

9 min. - bramkarz Odry, Pavol Pronaj łapie niecelne dośrodkowanie Polonii. Gra toczy się w środku pola.

16. min - pierwszy rzut rożny dla Polonii, ale bez zagrożenia dla opolskiej bramki.

17. min - Polonia rozgrywa piłkę, gracze Odry czekają na błędy rywala i raczej nastawieni są na odbiór piłki i kontratak. Opolanie grają momentami nawet pięcioma zawodnikami w pomocy i wysuniętym Kalu. W Polonii akcje konstruują Martins Ekwueme z Markiem Citką.

20. min - dośrodkowanie Komalskiego z pola karnego Odry wybija Szeremet.

21. min - groźna akcja Polonii, po stracie piłki atak warszawiaków, futbolówka wybita na rzut rożny. Piłka po zamieszaniu trafia do Citki, który zakręcił opolskimi obrońcami, strzelił, lecz Pronaj obronił.

24. min - znów groźnie pod bramką Odry, Jacek Kosmalski strzelił z 20. metrów, piłkę sparował Pronaj, do piłki na 5. metrze dopadł Konrad Gołoś, lecz na szczęście dla nas, fatalnie skiksował.

26. min - czerwona kartka dla Maxwella Kalu. Tracz szykował się do egzekwowania rzutu wolnego gdzieś na 40. metrze, kiedy w polu karnym Udarević upadł jak rażony piorunem. Sędzia po konsultacji z arbitrem liniowym zdecydował się na wyrzucenie opolskiego zawodnika. Tak więc w Warszawie Odra gra w 10.

29. min - kilka minut minęło na przepychankach. Po wznowieniu Surowiak zagrał do Plewni, który niestety nie miał komu zagrać.

37. min - Gołoś próbował dośrodkować w pole karne, lecz Adam Orłowicz zablokował piłkę, która wyszła na aut. Gra toczy się w strefie środkowej boiska, częściej na połowie Odry.

39. min - drugi aut z rzędu dla Odry. Na prawdę rzadko gościmy na połowie Polonii, Odra ma rzut wolny. Dośrodkowuje Filipczak, lecz piłka znalazła się w rękawicach bramkarza gospodarzy. Polonia swoje akcje przeprowadza trochę ospale.

40. min - dośrodkowanie Bąka z prawej strony, lecz piłka znalazła się za linią końcową boiska. Pronaj rozpocznie grę z piątego metra.

43. min - sunie atak Polonii, po raz kolejny jednak futbolówki bite przez bocznych pomocników posiadają taką prędkość, że żaden z warszawskich napastników nie potrafi wykończyć akcji.

45. min - sędzia dolicza do I części gry 3. minuty.

45. + 1. min - Polonia oblega pole karne Odry, jednak naszym zawodnikom udaje się zażegnać niebezpieczeństwo i wyprowadza akcję. Jednak te w wykonaniu opolan kończą się w strefie środkowej boiska stratą piłki albo faulem. "Czarne koszule" przewiniły już dziewięć razy.

45. + 2. min - Odra wysoko postawiła szyki obronne w tych ostatnich fragmentach tej odsłony meczu.

45. + 3. min - koniec I części gry. Wynik 0-0.

Statystyki:
Strzały (celne): Polonia - 7 (2), Odra - 2 (0)
Rzuty rożne: Polonia - 3, Odra - 0
Spalone: Polonia - 2, Odra - 0
Faule: Polonia - 9, Odra - 4
Żółte (czerwone) kartki: Polonia 0 (0), Odra 0 (1)

46. min - początek II połowy meczu. Na stadion lada chwila wejdą opolscy kibice, którzy przedarli się przez zakorkowaną Warszawę.

53. min - Citko wykonywał rzut rożny, piłka po drodze minęła kilku zawodników Polonii, najbliżej szczęscia był Bąk, jednak piłka wyszła za linię końcową boiska po jego główce.

57. min - jedna z nielicznych akcji opolan, ponownie jednak na własnej połowie. Po chwili zmiana w opolskiej drużynie: Michała Szeremeta zastąpił Wojciech Dzierżęga.

60. min - Odra przejęła piłkę, Tracz zagrał do Plewni. Ten zobaczył, że bramkarz stał daleko od bramki, uderzył w stronę Simunica, jednak ten zdążył cofnąć się i złapać piłkę.

65. min - pierwsza bardzo groźna okazja do zdobycia bramki dla Odry. W środku przejęcie piłki przez Filipczaka, który zagrał do Plewni. Piłkę po chwili otrzymał Tracz, pociągnął i oddał piłkę Plewni. Prostopadle podał do Filipczaka, Simunic wyszedł, skrócił kąt i nasz zawodnik uderzył prosto w golkipera gospodarzy. W odpowiedzi kontratak i rzut wolny, z którego to Pronaja próbował zaskoczyć Citko, jednak strzelił w środek bramki.

67. min - Około 80-100 wiernych sympatyków Odry pojawiło się jakiś czas temu w sektorze kibiców przyjezdnych i dopinguje opolan.

68. min - Łukasz Piątek po raz kolejny próbuje szczęścia, strzela po ziemi, jednak po raz kolejny Pronaj jest na miejscu.

74. min - kolejne zmiany w barwach opolskiej Odry: Za Marka Tracza pojawił się Piotr Sobotta, chwilę później za Piotra Plewnię wszedł Grzegorz Kochanowski. Odra coraz częściej i dłużej przebywa przy piłce, śmielej poczyna sobie w grze ofensywnej.

75. min - Maciej Tataj dostał prostopadłą piłkę w polu karnym, chciał cofnąć się i wejść głębiej w pole karne i przy okazji faulował naszego obrońcę.

77. min - na strzał z dystansu zdecydował się Marek Citko, jednak piłka znów skierowana była w środek bramki, gdzie stał Pronaj. Po chwili także nasz bramkarz złapał futbolówkę, uderzaną przez Piątka.

80. min - Odra wychodzi z piłką z własnej połowy, jednak wówczas Poloniści zabierają nam piłkę i próbują konstruować ataki. Jednak nasze szyki między 25 a 16 metrem to swoisty mur i mądra gra opolan.

82. min - z lewej strony dośrodkowywał Mąka, piłka spadła na szósty metr, nie zdążył do niej ani Tataj ani Citko, a gdyby tak się stało - sytuacja byłaby beznadziejna.

84. min - Kochanowski strzela z linii środkowej boiska. Po chwili lepszą okazję do zdobycia bramki miał Sobotta, wpadł w pole karne lecz piłka wyszła za linię końcową boiska. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem wykończył Wojciech Dzierenga, lecz kolejny raz broni Simunic.

86. min - Odra gra ambitnie, uważnie z tyłu i zaczyna w tej końcówce atakować. Seria rzutów z autu, jednak bez zagrożenia dla Polonii.

89. min - ataki Polonii w tych ostatnich minutach meczu. Kosmalski uderza, a piłka przelatuje nad bramką.

90. min - sędzia z Katowic przedłuża mecz o 3 minuty. Odra w defensywie a Polonia atakuje.

90. + 2. min - Dariusz Filipczak zapędził się na połowę Polonii z piłką, jednak nic z tego wielkiego się nie urodziło. Polonia odzyskała piłkę i znów próbuje ataków. Jednak obrońcy Odry świetnie czyszczą pole gry.

90. + 3. min - KONIEC MECZU. Polonia Warszawa - Odra Opole 0-0.

Uwaga, aby odświeżyć relację naciśnij F5.