Beata Szydło napisała list do kierowcy seicento. "Sprawa...

  Beata Szydło napisała list do kierowcy seicento. "Sprawa zostanie załatwiona jak każdy inny wypadek"

  Jakub Oworuszko AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ©Bartosz Frydrych

  Premier Beata Szydło napisała list do 21-letniego kierowcy fiata seicento Sebastiana K., który brał udział w piątkowym wypadku. Do treści listu dotarło tvp.info.

  ©Bartosz Frydrych


  gazetakrakowska.pl/x-news


  „Wypadek drogowy to zdarzenie, które zawsze jest splotem nieszczęśliwych okoliczności i nie da się go przewidzieć. Jednak ten wypadek, w którym my braliśmy udział, stał się niestety sprawą polityczną, stąd towarzyszący mu szum medialny" - napisała premier Szydło.

  CZYTAJ TAKŻE: WYPADEK BEATY SZYDŁO. WSPARCIE OPOZYCJI DLA KIEROWCY SEICENTO PRZESTĘPSTWEM? [VIDEO]

  Premier zaznaczyła, że ma synów w podobnym wieku do Sebastiana K. i wyobraża sobie, co on i jego bliscy czują. "Samo to zdarzenie jest przeżyciem trudnym i stresującym. W naszej sytuacji dodatkowo te emocje są potęgowane przez zainteresowanie opinii publicznej" - czytamy w liście.

  Premier zapewniła, że chce, aby sprawa była potraktowana jak inne wypadku drogowe. "Rozumiem, iż podświadomie może się Pan obawiać, że w związku z pełnioną przeze mnie funkcją, w postępowaniu nie będziemy traktowani równo. Piszę do Pana także, aby zapewnić, że z mojej strony jest oczekiwanie, że ta sprawa będzie potraktowana jak każde inne takie zdarzenie. Wszystkie strony w prowadzonym postępowaniu mają te same prawa i obowiązki, a jako obywatele, przed organami sprawiedliwości jesteśmy równi. Nie dopuszczam myśli, że mogłoby być inaczej" - podkreśliła szefowa rządu. Jak oceniła, politycy opozycji, "to nieszczęśliwe zdarzenie" próbują wykorzystać "do swoich partykularnych interesów". "Dla mnie to działanie nieuczciwe i haniebne, mogę nad tym tylko ubolewać" - napisała premier.

  CZYTAJ TAKŻE: 21-LATEK CZUJE SIĘ OSACZONY. "JEST JAK PIONEK"

  „Życzmy sobie wzajemnie, by ta sprawa jak najszybciej została wyjaśniona, nie powodując niepotrzebnych emocji" - podsumowała Beata Szydło.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo