Bohaterski 17-latek uratował tonącą dziewczynkę w Zabrzu: To...

  Bohaterski 17-latek uratował tonącą dziewczynkę w Zabrzu: To był odruch - mówi ZDJĘCIA

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Adrian Pięta, lat 17. To on uratował tonącą w stawie dziewczynkę
  1/6
  przejdź do galerii

  Adrian Pięta, lat 17. To on uratował tonącą w stawie dziewczynkę ©Arkadiusz Nauka

  W Zabrzu 17-letni Adrian Pięta uratował 6-letnią dziewczynkę tonącą w stawie. Jej ojciec poszedł pod wodę i utonął. Gdyby nie bohaterska postawa Adriana, prawdopodobnie doszłoby do kolejnej tragedii. Odwagi pogratulował mu komendant miejski policji.
  Adrian Pięta, 17-latek z Zabrza wykazał się niezwykłą odwagą. Uratował tonącą w stawie 6-letnią dziewczynkę. Potem próbował także wyciągnąć z wody jej ojca.

  - Byłem nad stawem i nagle usłyszałem krzyk dziecka - mówi Adrian Pięta. - Potem zobaczyłem dziewczynkę, która się topiła. Wskoczyłem do wody, wyciągnąłem ją i dałem jej mamie, to był odruch. Potem wróciłem się po ojca dziewczynki, ale nie udało mi się go wyciągnąć - mówi 17-latek. - Nie czuje się bohaterem, może odrobinę - dodaje.

  W czwartek młodemu bohaterowi pogratulował osobiście insp. Dariusz Wesołowski, komendant miejski policji w Zabrzu.
  Zobacz galerię
  - Na terenie jednego ze zbiorników wodnych w Zabrzu doszło do strasznej tragedii, utopił się człowiek. Natomiast ta tragedia byłaby o wiele większa, gdyby nie postępowanie tego młodego człowieka - mówił Dariusz Wesołowski. - Tego dnia nie wszyscy dorośli zachowali się właściwie, jednak Adrian zachował się ze wszech miar jak najbardziej dojrzale - dodaje komendant.

  Przypomnijmy: do wypadku doszło 30 maja, ok. godz. 16 na jednym z pokopalnianych stawów przy ulicy Jana Styki w Makoszowach.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Tragedia nad stawem w Zabrzu: Ojciec pływał z córką. Zaginął
  Dramat w Zabrzu: ojciec pływał z 6-letnią córką w stawie. Poszedł na dno
  10 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Nowej Trybuny Opolskiej

  Mężczyzna pływał z córką w stawie w Makoszowach. W pewnym momencie zniknął. Do tej pory go niema. Trwa akcja poszukiwawcza

  Dramat w Zabrzu: ojciec pływał z 6-letnią córką w stawie. Poszedł na dno. Znaleźli go ZDJĘCIA

  Link do głównego zdjęcia

  Mężczyzna pływał z córką w stawie w Makoszowach. W pewnym momencie zniknął. Do tej pory go niema. Trwa akcja poszukiwawcza ©Arkadiusz Nauka  Jak relacjonuje st. sierż. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka zabrzańskiej policji, nad staw przybyła czteroosobowa rodzina: rodzice i dwójka dzieci. W pewnym momencie 57-letni mężczyzna postanowił przepłynąć staw wraz z 6-letnią córką. Ojciec wziął dziewczynkę na plecy, wszedł do wody i zaczął płynąć.

  Kiedy był mniej więcej na środku zbiornika, zniknął pod powierzchnią wody. Dziewczynce udało się utrzymać na powierzchni stawu, a z pomocą ruszyli jej 14-letni brat, a także właśnie 17-letni Adrian, który ostatecznie dziewczynkę z wody. Niestety, jej ojca nie udało się uratować. Jego ciało następnego dnia znaleźli płetwonurkowie ze straży pożarnej w Zabrzu.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Strażacy wyłowili ciało ojca, który pływał z córką w stawie w Zabrzu Makoszowach
  Zabrze: Nie będzie sekcji zwłok 57-letniego mężczyzny, który utopił się w stawie

  Tragedia nad stawem w Zabrzu: Ojciec pływał z córką. Utonął. Bohater uratował dziecko  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry