Mariusz Błaszczak: Przystanek Woodstock nie będzie miał...

  Mariusz Błaszczak: Przystanek Woodstock nie będzie miał pozytywnej opinii policji

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ©Adam Guz

  Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak stwierdził na antenie Polskiego Radia, że istnieje możliwość, iż krytyka opozycji w związku z nieprzyjmowaniem przez Polskę uchodźców jest sterowana z Brukseli. Oznajmił także, że tegoroczny Przystanek Woodstock nie będzie miał pozytywnej opinii policji.

  ©Adam Guz

  Szef MSWiA zapytany o działanie w naszym kraju środowisk mogących być zapleczem terrorystów przypomniał o wprowadzeniu przez Prawo i Sprawiedliwość ustawy antyterrorystycznej. - Przypomnę, jaki był wówczas jazgot totalnej opozycji. A na mocy tej ustawy już kilka osób zostało deportowanych z Polski – powiedział w „Sygnałach Dnia”. - Być może rozkaz idzie z góry, bo nieformalnym liderem opozycji jest Donald Tusk, którzy groził Polsce sankcjami za nieprzyjmowanie uchodźców – dodał minister.

  Podkreślił, że poprzedni rząd zgodził się na przyjmowanie „tysięcy muzułmańskich migrantów, a więc stworzenie środowiska dla terrorystów”. Temu zjawisku zapobiegł dopiero rząd Beaty Szydło.

  Minister Błaszczak skomentował również wpis w mediach społecznościowych (na portalu dziennikarza śledczego Witolda Gadowskiego) mwiący o możliwym ataku ISIS na Polskę podczas Przystanku Woodstock. Minister oznajmił, że nie można lekceważyć tego zagrożenia. - W sprawie Przystanku Woodstock policja już w ubiegłym roku negatywnie zaopiniowała całe przedsięwzięcie. W tym roku opinia też będzie negatywna. Sam organizator, bardzo wyraźnie związany z totalną opozycją, tkwi w przeświadczeniu, że wszystko będzie fajnie, „róbta co chceta” - mówił szef MSWiA.

  Czytaj także: Przystanek Woodstock 2017: znamy miejsce i termin imprezy

  Zapewnił przy tym, że polskie służby są przygotowane, aby zapobiec ewentualnym działaniom terrorystycznym. Dodał, że na podstawie przyjętej przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie ustawy antyterrorystycznej deportowano z naszego kraju kilka groźnych osób.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo

   Gry