Okradł umierających w hospicjum. Poszukuje go policja

  Okradł umierających w hospicjum. Poszukuje go policja

  Paweł Gołębiowski

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Okradł umierających w hospicjum. Poszukuje go policja

  ©policja

  Być może wałbrzyszanie pomogą policji w schwytaniu złodzieja z tutejszego hospicjum? W sobotę, 29 lipca, o godzinie 13.30 skradziono tam bowiem puszkę na datki.
  Okradł umierających w hospicjum. Poszukuje go policja

  ©policja

  - Panie były wtedy zajęte roznoszeniem obiadów - mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu, które opiekuje się hospicjum znajdującym się w dzielnicy Piaskowa Góra.

  Dodaje, że pielęgniarki na monitoringu zobaczyły jak jakiś mężczyzna wchodzi do hospicjum, wyrywa ze ściany puszkę znajdującą tuż przy wejściu, obok drewnianej kapliczki, i odchodzi. - Rzuciły się za nim w pościg, ale nie dogoniły go. Może to i lepiej, bo nie wiadomo jak mógłby zareagować, a tak nikomu nic się nie stało - mówi Renata Wierzbicka.

  Nie wie dokładnie ile pieniędzy było w puszce. Przypuszcza, że około tysiąca złotych, ale mogło być ich znacznie więcej. Poszukiwaniem złodzieja zajęła się teraz wałbrzyska policja. Zadanie nie jest łatwe. Kamera nagrała zakapturzoną, trudną do rozpoznania postać.

  Funkcjonariusze apelują zatem do mieszkańców, którzy mają w samochodach zamontowane kamery rejestrujące jazdę. Być może złodziej został przypadkiem nagrany i dzięki takiemu materiałowi uda się go zidentyfikować. - Mężczyzna po dokonaniu kradzieży mógł udać się z ul. Krasińskiego bezpośrednio w kilka miejsc. W pierwszej kolejności musiał pokonać: ul. Tysiąclecia, ul. Piętnastolecia, ul. Mieszka I, ul. Broniewskiego, ul. Główną i ul. Wyszyńskiego - informują w wałbrzyskiej policji. Dodają, że sprawca ubrany był w szarą bluzę z kapturem i jeansy koloru niebieskiego. Płachta, którą okrył kasetkę z pieniędzmi po kradzieży miała natomiast kolor pomarańczowy.

  Wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia prosimy kierować bezpośrednio do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu znajdującego się przy ul. Wrocławskiej 69 lub telefonicznie u dyżurnego jednostki (74) 842-03-31, a także poprzez numer alarmowy policji 997.

  Zobacz też: Uwaga! TVN: Tysiące dokumentów bez nadzoru. "Takiego przypadku jeszcze nie było"

  Czytaj także

   Komentarze

   Forum tylko dla zalogowanych.

   Załóż konto / Zaloguj się

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Warto zobaczyć

   Wideo