Rajd kozaków po Jeseniku. I po narkotyku ...

  Rajd kozaków po Jeseniku. I po narkotyku ...

  Krzysztof Strauchmann

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  Tester do wykrywania narkotyków.

  Tester do wykrywania narkotyków. ©Fot. Archiwum

  Trzech młodych ludzi, prawdopodobnie Polaków bawiących się na nartach, zatrzymała w ciągu godziny czeska policja. Byli po narkotykach.
  Tester do wykrywania narkotyków.

  Tester do wykrywania narkotyków. ©Fot. Archiwum

  Po raz pierwszy policjanci z Jesenika zatrzymali seata Leona w piątek przed południem na bocznej uliczce. 25-letni kierowca najpierw musiał dmuchać w balonik, ale badanie niczego nie pokazało. Ponieważ policjanci mieli podejrzenia, że może być pod wpływem narkotyków, użyli testera narkotykowego, który w Czechach jest częściej wykorzystywany przez policjantów ruchu drogowego niż w Polsce.

  Jak informuje rzecznik policji por.
  Tereza Nuebauerova - test pokazał obecność amfetaminy i TSH czyli substancji psychoaktywnej, którą zawiera marihuana. Młody kierowca został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu do badań krew i mocz, po czym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a delikwenta wypuścili.

  Tymczasem za kierownicą seata Leona usiadł kolega kierowcy, jeden z wcześniejszych pasażerów. On też tego dnia nie miał szczęścia.
  Za każdym razem gdy kolejny siadał za kierownicę seata, zatrzymywała go policja
  Pół godziny później samochód został zatrzymany do kolejnej kontroli w sąsiedniej wiosce Lipowa - Łaźnie.

  26-letni kierowca po zbadaniu narkotestem też stracił prawo jazdy, bo tester wykazał u niego ślady amfetaminy i marihuany.

  On też został zabrany do szpitala na dalsze badania. Gdy wyszedł ze szpitala koledzy w Leonie już na niego czekali.

  Za kierownicą siedział ostatni z ekipy, 24-latek. Około godziny 14.00 i jego zatrzymała czeska drogówka. Też stracił prawo jazdy, bo i u niego narkotest pokazał zawartość narkotyków.

  Czeska policja nie informuje o narodowości naćpanych kierowców, bo zabraniają tego wewnętrzne przepisy.

  Wiadomo, że to cudzoziemcy. Prawdopodobnie młodzi ludzie przyjechali z Polski, bo Jeseniki są w zimie częstym celem narciarskich wyjazdów dla młodych Polaków. Wielu z nich przy okazji szuka mocnych wrażeń. Ci akurat je znaleźli.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo