Porażki koszykarzy Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej i Pogoni Prudnik

Pogoń Prudnik i Weegree AZS Politechnika Opolska przegrały swoje mecze.
Pogoń Prudnik i Weegree AZS Politechnika Opolska przegrały swoje mecze. Oliwer Kubus
Dwa mecze, dwie porażki - tak wygląda bilans naszych koszykarzy rywalizujących na zapleczu elity. Ci z Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej przegrali u siebie, ci z Pogoni Prudnik na wyjeździe.

Tak czy inaczej nieco lepiej w tym wszystkim wypadli opolanie, którzy przecież podejmowali faworyta rozgrywek Górnik Wałbrzych, a ostatecznie ulegli „tylko” 73:78. Biało-niebiescy natomiast zostali rozbici w Łowiczu przez średniaka ligi miejscowego Księżaka 103:79.

Jeśli chodzi o akademików to tak jak tydzień wcześniej tak i teraz słabo weszli w mecz bo goście szybko objęli prowadzenie 19:5. Potem miejscowi nieco się obudzili i na przestrzeni 85 sekund zdobyli siedem punktów z rzędu, ale też tyle brakowało im do rywala.

Do tego to oni zaczęli drugą odsłonę od celnego rzutu z dystansu, ale niebawem tym samym odpowiedział Przemysław Szymański. W pewnym momencie dobrze pokazał się Bartosz Jankowski, który najpierw trafił trzy osobiste z rzędu, a niebawem dorzucił celną „trójkę”. Gdy z kolei pod kosz udanie wszedł Adam Skiba mieliśmy już tylko 29:31. Przyjezdni też jednak się w końcu obudzili i na przerwę zdołali wypracować osiem „oczek” przewagi.

Taki stan rzeczy utrzymywał się do półmetka trzeciej partii. Przy stanie 42:50 za trzy trafił Adam Kaczmarzyk, a niebawem akcję „2+1” przeprowadził Jankowski. Z kolei gdy niespełna pół minuty przed końcem ten pierwszy trafił dwa rzuty wolne mieliśmy po raz pierwszy od dawna remis (po 51).

Kaczmarzyk dał także prowadzenie swojej ekipie 55:54. Później z kolei mieliśmy walkę „oko za oko”. Aż do momentu gdy na tablicy zostało 100 sekund i AZS prowadził 70:68. Wtedy to przyjezdni zdobyli sześć punktów z rzędu i na finiszu zachowali więcej zimnej krwi.

Weegree AZS Politechnika Opolska - Górnik Wałbrzych 73:78 (14:24, 21:19, 18:11, 20:24)
AZS PO:
Jankowski 19, Kaczmarzyk 13, Jodłowski 11, Lewiński 9, Szymański 7, Skiba 6, Wilk 4, Brenk 2, Piszczatowski 2, Krajewski.

W przypadku spotkania prudniczan to tutaj nasi koszykarze weszli w nie bardzo dobrze, bo zaraz było 4:0 dla nich. Niebawem jednak miejscowi się obudzili i to oni już nadawali ton grze do końca tej części gry, choć biało-niebiescy długo starali się nie odpuszczać. Aczkolwiek pięć punktów Mikołaja Stopierzyńskiego na finiszu inauguracyjnej odsłony dało ekipie z Łowicza nieco spokoju, przed kolejną kwartą.

I taką też przewagą utrzymywali do przerwy, choć gdyby nie dobry moment Adriana Mroczka- Truskowskiego, który raz trafił z dystansu, a czterokrotnie przy „osobistych” to w przypadku prudniczan mogłoby być znacznie gorzej.

Niestety dla nich gospodarze kapitalnie weszli w kolejną odsłonę i w ciągu trzech akcji trzy razy trafili za trzy! Wynik 56:39 pozwolił im już zupełnie nie tylko kontrolować grę, ale i nawet czasem zwiększać dystans. Co prawda na początku czwartej kwarty pokazał się Marcel Kapuściński, niemniej wynik 76:63 i tak był daleki od tego by z optymizmem patrzeć na resztę spotkania. I rzeczywiście, to był łabędzi śpiew Pogoni, gdyż miejscowi potem praktycznie podwoili przewagę.

Księżak Łowicz - Pogoń Prudnik 103:79 (27:20, 20:19, 29:21, 27:19)