Mateusz Pietras
Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Rafała Majki.
Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Rafała Majki. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News
Nowozelandczyk Finn Fisher-Black wygrał trzeci, ostatni etap kolarskiego wyścigu Dookoła Asturii. Drugi na mecie Meksykanin Isaac del Toro zwyciężył w klasyfikacji końcowej. Rafał Majka (wszyscy UAE Team Emirates) przyjechał na ósmej pozycji i zajął drugą lokatę w "generalce".

Dominacja zespołu Polaka

Meksykanin Isaac del Toro zajął drugie miejsce na ostatnim etapie wyścigu Dookoła Asturii. Ostatecznie kolarz zespołu UAE Team Emirates triumfował w klasyfikacji generalnej.

Dziś jak pierwszy na mecie zameldował się kolega z teamu Nowozelandczyk Finn Fisher-Black.

W Oviedo, na mecie 140-kilometrowego etapu ze startem w Benia de Onis, finiszowała 13-osobowa grupa kolarzy w tym samym czasie 3:22.52. Jako trzeci przyjechał Francuz Jordan Jegat (Total Energies).

Ósme miejsce i podium Polaka

W klasyfikacji końcowej Meksykanin wyprzedził innego kolegę z drużyny Rafała Majkę o 1,15, a trzecie miejsce wywalczył Urugwajczyk Eric Antonio Fagundez (Burgos-BH) - 1.20. W niedzielę Polak zameldował się na ósmej pozycji.

Wyścig, jeden z najstarszych w Hiszpanii (pierwsza edycja odbyła się w 1925 roku), toczył się pod znakiem dominacji ekipy z Emiratów, która odniosła trzy zwycięstwa etapowe i zajęła dwa czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

,,Oto jak to robimy'' – brzmiał wpis na platformie X Rafała Majki.

Jak wskazuje Polska Agencja Prasowa dla brązowego medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro był to ostatni sprawdzian przed Giro d'Italia. Włoski Tour rusza już 4 maja.