Regionalny Puchar Polski. Chemik Kędzierzyn-Koźle - Stal Brzeg 1-4

Piłkarze Chemika na długo zapamiętają strzeleckie popisy Damiana Celucha.
Piłkarze Chemika na długo zapamiętają strzeleckie popisy Damiana Celucha. Oliwer Kubus
Broniąca tytułu Stal Brzeg wysoko pokonała Chemika Kędzierzyn-Koźle.

W Kędzierzynie-Koźlu zanosiło się na sensację, ale jedynie przez chwilę. Po tym, jak Patryk Paczulla już w 4. minucie wykorzystał rzut karny, miejscowy Chemik sensacyjnie wygrywał z broniącą trofeum Stalą Brzeg. Tuż po upływie kwadransa do remisu doprowadził już jednak Tomasz Gajda.

Od tego czasu warunku gry dyktowali już brzeżanie. Z czasem potwierdzili to kolejnymi bramki, których autorem był Damian Celuch. Napastnik Stal w drugiej odsłonie popisał się klasycznym hat-trickiem.

Nadzieja na odwrócenie losów potyczki umarła w ekipie gospodarzy po tym, jak za faul taktyczny w 65. minucie czerwoną kartkę dostał Łukasz Gromelski.

Chemik Kędzierzyn-Koźle - Stal Brzeg 1-4 (1-1)
Bramki: 1-0 P. Paczulla - 4. (karny), 1-1 Gajda - 16., 1-2 Celuch - 53., 1-3 Celuch - 76., 1-4 Celuch - 81.
Chemik: Kuchta - Ciukaj (60. Tkaczyk), Łątkowski, Kowalczyk, Mandrela - Stoklossa, Gromelski, Kapinos (88. Jędrzejewski), Chojnowski(66. Tomeczek), Łysek (70. M. Paczulla) - P. Paczulla.
Stal: Szady - Jaros, Sosna, Niewieściuk, Maj - Cieślik (46. Kamiński), Danielik, Łukawiecki (69. Borycka), Gajda (80. Kowalski) - Celuch, Dychus (62. Makowski).
Żółte kartki: P. Paczulla - Makowski.
Czerwona kartka: Gromelski - 65. min (faul taktyczny).