Regionalny Puchar Polski. Skalnik Gracze - Stal Brzeg 1-2

Oliwer Kubus
3-ligowa Stal Brzeg wywiązała się z roli faworyta meczu 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, pokonując na wyjeździe Skalnika Gracze 2-1.

Przed rozpoczęciem meczu obie drużyny łączyło to, że awans do 1/4 finału wywalczyły w dramatycznych okolicznościach. Stal pokonała bowiem po dogrywce 6-4 innego 3-ligowca - Agroplon Głuszynę, a Skalnik rozprawił się ze Startem Namysłów dopiero po rzutach karnych.

Jednakże z racji tego, że ekipa z Brzegu występuje o klasę wyżej niż drużyna z Graczy, wskazanie faworyta w tym starciu nie było trudnym zadaniem.

I pierwsza połowa, zgodnie z oczekiwaniami, należała do Stali. Swoją dominację przypieczętowała ona jednym trafieniem. Jego autorem w 19. minucie był Łukasz Żegleń, który wykorzystał bardzo dobre zgranie Tomasza Gajdy i z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki.

- Przed przerwą bez wątpienia spisywaliśmy się słabiej, lecz w konfrontacji z tak mocnym rywalem jak Stal nie mogliśmy od razu przystąpić do otwartego boju - tłumaczył Wojciech Lasota, trener Skalnika.

Mimo że to brzeżanie dyktowali warunki gry, gospodarze mogli być na półmetku w lepszych humorach, gdyby swoje okazje wykorzystał Damian Szpala. Z drugiej strony, goście również mieli szanse ku temu, by podwyższyć swoje prowadzenie.

W drugiej odsłonie obraz gry wyglądał już natomiast nieco inaczej. Miejscowi poczynali sobie odważniej, a bliscy zdobycia gola byli Adrian Janeczek i Jarosław Chodorski. Pierwszy przestrzelił jednak z najbliższej odległości, a drugi trafił w poprzeczkę.

Co nie udało się Skalnikowi, udało się Stali w 79. minucie. Wówczas to z około 20 metra kapitalnie przymierzył lewą nogą Łukasz Chodyga, posyłając piłkę idealnie w „okienko”.

Zespół z Graczy walczył do końca o jak najlepszy wynik. I za sprawą Chodorskiego zdobył w końcu kontaktową bramkę. Uczynił to jednak zbyt późno, bo dopiero w doliczonym czasie gry.

Skalnik Gracze - Stal Brzeg 1-2 (0-1)
Bramki: 0-1 Żegleń - 19., 0-2 Chodyga - 78., 1-2 Chodorski - 90.
Skalnik: Czarnecki - Raś, Chodorski, Rychlica, Parada - Fogel (75. Maryszczak), Gorczyca (70. Bania), Szpak, Firek (55. Ogrodowczyk), Janeczek (65. Dulski) - Szpala.
Stal: Stitou - Szubertowski, Pożarycki, Przystalski (69. Maj), Krupnik - Gajda (79. Nowacki), Kuriata, Chodyga, Celuch, Żegleń (73. Kulczycki) - Cieślik (90. Horański).
Żółte kartki: Gorczyca, Szpak.