Remis piłkarzy ręcznych Gwardii Opole z Olimpią Piekary

Stefan Skrzypecki, Marcin Sagan
Opolanie mogą mieć po tym meczu duże pretensje do siebie. Zremisowali z drużyną z Piekar 28-28.

Pod lupą

Pod lupą

Gwardia Opole - Olimpia Piekary 29-29 (16-13)

Gwardia: Donosewicz, Galoch, Sitarski - Śmieszek 6, Zajaczkowski, Matyszok 7, Gradowski 7, Baran 3, Knop 5, Drej, Piech, Misiewicz 1. Trener Marek Jagielski.

Przez niemal całe spotkanie Gwardia kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie.

Przewagę trzech bramek, wypracowaną w pierwszej odsłonie, utrzymywali w drugiej połowie do stanu 27-23.

Na dwie i pół minuty przed końcem goście, którzy w poprzednim sezonie grali jeszcze w ekstraklasie doprowadzili do remisu 28-28, a za chwilę wyszli na prowadzenie.

Na 20 sekund przed końcem bramkę dającą punkt Gwardii rzucił Wojciech Knop.

Po dziewięciu kolejkach gwardziści mają 10 punktów, a Olimpia ma o punkt więcej.